REKLAMA

W sobotę Noc Świętojańska na koneckich Browarach

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na Noc Świętojańską na koneckich Browarach. Nie zabraknie muzyki, tańców i pysznego jedzenia.

REKLAMA

Impreza odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godz. 19.00. „Nasze błonia nad wodą są urokliwe, dlatego z wielką przyjemnością organizujemy tam Noc Świętojańską. Mamy nadzieję, że pod wrażeniem zarówno scenerii, jak i programu będzie publiczność” – mówi dyrektor MGDK-u w Końskich Piotr Salata.

REKLAMA

Podczas wydarzenia wystąpią zespoły ludowe „Korniczanka”, „Rogowianka” z akompaniamentem Jana Bukłada, „Sokołów” z Kapelą Krzysztofa Wieruszewskiego. „W programie weźmie także udział młodzież z naszej grupy artystycznej oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z muzycznymi aranżacjami Romana Cieślaka. Nie zabraknie też pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie. Będzie muzyka, taniec, także z pochodniami, finałowe puszczanie wianków oraz kulinarna niespodzianka” – dodaje organizatorka imprezy Anna Wiaderna.

Wstęp na „Noc Świętojańską” jest bezpłatny.

Rok temu młodzi aktorzy działający w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich wraz z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali spektakl pt. „Magiczna Noc Świętojańska”. Wideo można obejrzeć poniżej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *