REKLAMA

Noc Świętojańska oficjalnym otwarciem zalewu 'Antoniów’ [wideo]

W sobotę 26 czerwca o godzinie 17 odbędzie się oficjalne otwarcie zalewu „Antoniów” koło Radoszyc utrzymane w klimacie Nocy Świętojańskiej. W planie wydarzenia są rozmaite atrakcje, regionalne potrawy oraz koncert gwiazdy.

REKLAMA

„Otwieramy nasz piękny zbiornik, przy okazji otwarcia realizujemy taki nowy pomysł – Noc Świętojańską. Będzie się działo, będzie masa atrakcji, będzie coś dla ducha, coś dla ciała, zapraszamy serdecznie nad nasz zalew 26 czerwca. W programie mamy przede wszystkim młodzież i atrakcje związane z naszą młodzieżą, będziemy mieli gwiazdę wieczoru – panią Aleksandrowicz, będziemy mieli też loty balonem. Noc Świętojańska, czyli pochodnie – przejście przez naszą ścieżkę rowerową. Będą też wspaniałe smaki z naszych sołectw, koła gospodyń będą nam oferowały różnego rodzaju potrawy, będzie także nasz produkt, który zdobył ostatnio pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim – kugiel, także zapraszam serdecznie. 26 czerwca czekamy na was” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

W celu organizacji wydarzenia, które z powodu epidemii nie mogło się odbyć rok temu, w Urzędzie Miasta i Gminy w Radoszycach odbył się szereg spotkań roboczych. Podczas nich poruszano między innymi kwestie współpracy ze szkołami przy występach dzieci, przygotowania sceny na potrzeby prezentacji artystycznych oraz dekoracji miejsca wydarzenia. Michał Pękala zauważa, że to właśnie podczas takich roboczych spotkań podejmowane są najważniejsze decyzje związane z organizacją tego typu przedsięwzięć.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa około pięciu godzin. W programie przewidziano między innymi darmowe przeloty balonem, pokaz i konkurs plecenia wianków, jazdę konną, a także animacje i wesołe miasteczko dla dzieci. Tego dnia nad zalew włodarze zapraszają także rowerzystów – w sobotę zostanie zapowiedziana V edycja „Radoszyckiej Szprychy”, która podczas imprezy będzie mieć swój prolog. Dodatkową atrakcją będą przejazdy motocyklistów z grupy „Czarna Flota” z Końskich.

Na start wydarzenia zalew zostanie oficjalnie otwarty i poświęcony. Następnie czeka nas szereg występów artystycznych – na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radoszycach, teatr „Lustro” z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, a spektakl dopełnią tańce i występy uczniów szkół podstawowych z gminy Radoszyce przy ognisku. Kolejnym punktem imprezy będzie rozstrzygnięcie konkursu wianków i ceremonia puszczania ich na wodę. Regulamin konkursu znajdziecie na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach – TUTAJ. Chwilę później zgromadzeni będą mogli podziwiać pokazowy lot paralotnią. O 20:30 mieć miejsce będzie koncert zaproszonej gwiazdy, a imprezę zakończą pochód z pochodniami i występ teatru ognia NAM-TARA.

Zapraszamy do odwiedzania zalewu „Antoniów” w sobotę 26 czerwca. W naszym portalu znajdziecie wideorelację z imprezy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *