REKLAMA

Nocna Konecka Droga Krzyżowa już w piątek! [wideo]

Już w najbliższy piątek 8 kwietnia w powiecie koneckim odbędzie się Nocna Konecka Droga Krzyżowa, której organizatorami są Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. Wierni rozpoczną podróż mszą świętą: w Kazanowie o godzinie 18:00, a w Końskich o godzinie 19:30.

REKLAMA

Wydarzenie przypomina Ekstremalną Drogę Krzyżową, ma jednak być nieco inne. Nocna Droga Krzyżowa odbywać się będzie w naszym regionie po raz drugi i ma być jedynym w swoim rodzaju marszem. Udział będą brać wierni, którzy samotnie przebędą trasę przez lasy w kierunku sanktuarium Matki Bożej w Czarnej. Piechurzy w samotności będą rozważać kolejne stacje ostatniej drogi Jezusa Chrystusa.

Parafianie z Kazanowa rozpoczną swoją podróż mszą świętą, która rozpocznie się o godzinie 18:00. Następnie wyruszą na trasę, która obejmować będzie parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. Konecczanie spotkanie w kościele rozpoczną o godzinie 19:30. O 20:00 planowany jest wymarsz do sanktuarium w Czarnej.

REKLAMA

fot. Archiwum

REKLAMA

One thought on “Nocna Konecka Droga Krzyżowa już w piątek! [wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *