REKLAMA

Nocne wędrowanie z Końskich do Nieba [zdjęcia]

Już po raz dwudziesty pierwszy na koneckie szlaki w majową sobotę wyszli sympatycy pieszych wędrówek z Końskich i okolic. Do Nieba i z powrotem wędrowało blisko 200 osób!

REKLAMA

Wśród nich konecczanie, ale i jak zwykle zaprzyjaźnieni z naszym PTTK goście z Kielc, czy Skarżyska-Kamiennej. Trasa wiodła od siedziby naszego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przez Izabelów, leśną ścieżkę edukacyjną, pomnik przyrody „Piekło Gatniki” do Nieba. Tam około północy odbyło się uroczyste zakończenie rajdu oraz losowanie upominków. Cały czas w miejscu biwakowym rozpalone było ognisko i każdy chętny mógł sobie na nim np. upiec kiełbaskę. Następnie około godziny drugiej wszyscy ruszyli w drogę powrotną do Końskich.

REKLAMA

Dwie największe grupy uczestniczące w Rajdzie tworzone były przez społeczności szkolne. Dwudziestu dziewięciu uczniów z Zespołu Szkół w Rogowie szło wraz z nauczycielką Izabelą Klusek i nauczycielką Agnieszką Ziomek oraz jej mężem. Natomiast z Gimnazjum w Białaczowie na rajd do Końskich przyjechała trzydziestoosobowa grupa.

Wśród piechurów znalazły się też panie uprawiające aeroboks kobiet w Brawler Fight Club. Były one doskonale widoczne, gdyż wędrowały w klubowych koszulkach. Za rok także w pierwszy weekend po majowym święcie odbędzie się już XXII edycja Rajdu Pieszego „Nocna Majówka”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *