REKLAMA

Nocny pożar domu w Końskich. Przyczyną podpalenie? [zdjęcia]

Tuż po północy w nocy z wtorku na środę doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ulicy Nadstawnej w Końskich. Na skutek pożaru nikt nie ucierpiał, ale z obiektu pozostały tylko zgliszcza. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie. 

REKLAMA

Foto: OSP Modliszewice

Pożarem objęte było całe wnętrze obiektu. Dach uległ zawaleniu. Zagrożony był sąsiedni budynek gospodarczy z zaadaptowanym pomieszczeniem mieszkalnym –„W trakcie rozpoznania przy ogrodzeniu posesji odnaleziono leżącego człowieka. Mężczyźnie nic się nie stało. Kontakt z nim był utrudniony, zachowywał się agresywnie. Zostało on przejęty przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy Policji” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Ratownicy rozpoczęli gaszenie pożaru, ale i działania w obronie obiektu gospodarczego. Do budynku podłączona była energia elektryczna. Została ona odłączona zdalnie przez dyspozytora PGE. Jednak urządzenie pomiarowe Hot Stick tego nie potwierdziło. Ostatecznie energię elektryczną do budynku odcięli przybyli na miejsce pracownicy pogotowia energetycznego.

REKLAMA

W trakcie akcji strażacy zbudowali punkt czerpania wody na prywatnym stawie za zgodą właściciela przy pomocy pompy pływającej, oraz zbudowali 200 metrów linii wężowej zasilającej samochody gaśnicze. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji ścian i resztek stropów budynku w celu dogaszenia zarzewi ognia.

Po wykonaniu tych czynności pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną i dokładnie przeszukano. Nie stwierdzono obecności osób, a sam pożar został dogaszony.

Z informacji przekazanych przez konecką straż pożarną wynika, że przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

Do sprawy odniosła się też konecka policja:

– „Wczoraj wieczorem w Końskich doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ustalamy, jaka dokładnie była przyczyna pożaru. W tym celu zaplanowaliśmy między innymi oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa. Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali jednego mężczyznę. Jego udział w zdarzeniu będzie ustalany w dalszym toku postępowania” – informuje sierż. szt. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP Końskie.

W akcji udział brały jednostki: JRG Końskie, OSP Modliszewice, OSP Końskie.

Zdjęcia (OSP Modliszewice):

REKLAMA

3 thoughts on “Nocny pożar domu w Końskich. Przyczyną podpalenie? [zdjęcia]

  1. fikaczu pisze:

    to taki jeden cpun okoliczny tylko cpa i gra, mieszka z mama

  2. Joisse pisze:

    Najlepsze wychowanie nie pomoże kiedy ktoś chce się wykoleić. Ludziom przezornym nie potrzeba wiele prócz ochrony przed „kulturalnymi inaczej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *