REKLAMA

Nowa droga i miejsca postojowe między cmentarzem a Stadnicką Wolą [wideo, zdjęcia]

Gmina Końskie rozpoczęła remont drogi łączącej Stadnicką Wolę z cmentarzem, który mieści się przy ulicy Browarnej. Oprócz nowej nawierzchni mieszkańcy zyskają także nowe miejsca postojowe, które w tej części miasta są niezwykle potrzebne – zwłaszcza w okresie około Święta Zmarłych. 

REKLAMA

Prace, które już się rozpoczęły potrwają przez kilka najbliższych tygodni. To gruntowny remont już istniejącego traktu – „Droga łącząca ulicę Browarną ze Stadnicką Wolą już istnieje, a my ją tylko przebudowujemy. Decyzja o tym jest motywowana przede wszystkim faktem, że w międzyczasie czyli od kiedy droga powstała bardzo radykalnie zmieniło się otoczenie do niej przylegające. Powstały tam dwa osiedla – jedno Jana Pawła II jest już kompletnie zabudowane, a drugie nam się fantastycznie rozwija. To oznacza, że coraz więcej ludzi z niej korzysta. Drugi argument jest taki, że czas nie oszczędza tej drogi, a w związku z jej sąsiedztwem z cmentarzem bardzo powszechnie odwiedzanym drogi muszą być w dobrym stanie i dobrze byłoby też wygenerować dużą ilość miejsc postojowych. Projekt przebudowy tej drogi zakłada poszerzenie jezdni, wygenerowanie dodatkowych miejsc postojowych na jej długości począwszy od wjazdu w ul. Browarną w kierunku Stadnickiej Woli. Z drugiej strony dla bezpieczeństwa ruchu drodze ma towarzyszyć chodnik” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Koszt realizacji zadania to niemalże 1 milion 300 tysięcy złotych. Za prace odpowiada firma Kami z Kurzelowa. Samorząd gminy otrzymał na przebudowę tego odcinka 60% wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *