REKLAMA

Nowa forma zakończenia Koneckich Dni Profilaktyki [zdjęcia, wideo]

W ostatnią środę miało miejsce zakończenie XIV Koneckich Dni Profilaktyki organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich. W wydarzeniu wzięło udział około 150 osób z różnych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

REKLAMA

Nową formą zakończenia corocznego wydarzenia był rajd pieszy do rezerwatu Skałki „Piekło”. Trasa zaczęła się obok fontanny w Parku Miejskim, a piechurzy ruszyli na szlak o godzinie 9:00. Na mecie odbyło się ognisko z kiełbaską oraz pokaz strażaków PSP Końskie. Impreza cieszyła się dużą frekwencją, a uczestnicy bardzo chętnie brali udział w aktywnościach przygotowanych przez organizatorów. Tego typu rajd odbył się po raz pierwszy w powiecie koneckim.

REKLAMA

– „Podczas naszych rozmów, co na dany rok będziemy organizować, na zasadzie burzy mózgów kilku fajnych osób padła propozycja żebyśmy zorganizowali ten rajd profilaktyczny, czyli troszeczkę inną formę zakończenia Dni Profilaktyki niż na przykład konferencja.” – mówiła Urszula Przygodzka – dyrektor PCPR w Końskich.

W rajdzie wzięło udział około 150 osób ze wszystkich koneckich szkół ponadgimnazjalnych oraz SOSW w Baryczy. Finał trasy miał miejsce przy pomniku przyrody Skałki „Piekło”. Tam każdy otrzymał dyplom za udział w wydarzeniu oraz mógł upiec sobie kiełbaskę przy wspólnym ognisku. W międzyczasie strażacy informowali o niebezpieczeństwach związanych z rozgrzanym olejem. Uczestnicy mogli również osobiście ugasić ogień przygotowany w kontrolowanych warunkach przez druhów PSP. Na koniec odbyło się wręczenie nagród za zadania wykonywane podczas rajdu.

– „Na trasie mieliśmy przygotowane takie punkty przez szkoły i były opracowane pytania dla poszczególnych grup i teraz pani Jola również z panią Anią Piekarską z PCPR podsumowywały wyniki. […] Zależało nam najbardziej na tym żeby konkurencje wymyślała młodzież dla młodzieży żeby wszyscy się zorganizowali, żebyśmy odrzucili telefony komórkowe, wszystkie te pomoce elektroniczne, żeby to była praca naszych mózgów. Mam nadzieję, że młodzież się dobrze bawiła, że wszyscy są zadowoleni. Zwycięzca jest jeden!” – opowiadały 
Urszula Przygodzka, Anna Wojtasińska – dyrektor SANEPID Końskie, Jolanta Mirończuk – pedagog w Awans Końskie

Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani w aktywności, które czekały ich na trasie. Ich uśmiechy wskazują na to, że taka forma zakończenia i podsumowania Koneckich Dni Profilaktyki bardzo im odpowiada. Można się więc spodziewać, że takie rajdy będą się odbywały w kolejnych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *