REKLAMA

Nowa karetka dla Szpitala w Końskich. To dar od powiatu koneckiego [wideo, zdjęcia]

W środę władze powiatu koneckiego przekazały nową karetkę dla Szpitala im. św. Łukasza w Końskich. Przy okazji tej uroczystości opinia publiczna może bliżej poznać Annę Gil, która od początku listopada jest dyrektorem naszej lecznicy.

REKLAMA

Uroczyste przekazanie karetki wartej 300 tysięcy złotych odbyło się przy udziale całego Zarządu Powiatu Koneckiego, wielu radnych, a także pracowników koneckiego szpitala –„Dzisiaj 23 listopada możemy uczestniczyć w skromnym, ale takim uroczystym momencie przekazania kluczyków do samochodu na ręce pani dyrektor. Pragnę gorąco podziękować na ręce pana przewodniczącego Zbigniewa Kowalczyka wszystkim radnym za to, że wparli szpital i jest nowy, piękny ambulans. Niech służy jak najlepiej, jak najdłużej” – przemawiał Grzegorz Piec, starosta konecki.

REKLAMA

Nowy ambulans zakupiony ze środków powiatu będzie służył całej lokalnej społeczności. Przy okazji tej uroczystości więcej o sobie powiedziała nam nowa dyrektor Szpitala im. św. Łukasza w Końskich Anna Gil –„Szpital Konecki jest w bardzo dobrej kondycji jeśli chodzi o kadrę, strukturę tego szpitala, ale infrastruktura wymaga dzisiaj już dużych nakładów […] Jestem menadżerem w ochronie zdrowia, pracuje w ochronie zdrowia od 20 lat. Wcześniej też pracowała w szpitalu powiatowym. Problemy i specyfika działania szpitala powiatowego nie jest mi obca. Co do planów to może trochę za wcześnie by o nich mówić. Natomiast z tego co już zauważyłam to potencjał tego szpitala jest ogromny, chciałabym by nam się udało utrzymać ten poziom i jakość. Natomiast trzeba będzie dużego wsparcia w modernizację tego szpitala – on już wymaga wielu remontów, wielu wymian sprzętu. Tak by bezpieczeństwo i jakość szły w parze […] Dzisiaj mamy ogromny problem ze sterylizatornią. To pierwsza rzecz, którą musimy zmodernizować, wymienić aparaty i zrobić tak by to było na nowoczesnym poziomie. W tej chwili do niektórych aparatów nie ma już części by to naprawiać. Plany mamy różne – jest problem z rezonansem magnetycznym, który nie jest jednostką szpitala, ale podmiotem zewnętrznym. Będziemy myśleli o tym by szpital miał swój rezonsans magnetyczny. Na szybko i na teraz to są te rzeczy. Potem będziemy myśleć o laboratorium, bo utrzymanie zewnętrznego laboratorium to ogromne koszty […] Mam nadzieję, że dzięki różnym naszym działaniom pozwoli nam to na zapewnienie ciągłości i jakości przynajmniej na takim samym, a może i wyższym poziomie. Co do oszczędności to nie chcemy niczego likwidować, pewne rzeczy można konsolidować. Nie kosztem pacjentów i dostępności do świadczeń” – mówiła dziennikarzom podczas krótkiego briefingu nowa pani dyrektor.

Działaniom nowych władz lecznicy będziemy się oczywiście przyglądać.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Nowa karetka dla Szpitala w Końskich. To dar od powiatu koneckiego [wideo, zdjęcia]

  1. Konecczanka pisze:

    „Cud nad Czarną Konecką”…
    Do tego zdjęcia, video, fotoreporteży, CNN, BBC…
    Patrzcie i podziwiajcie jacy my wielcy jesteśmy.
    Żenujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *