REKLAMA

Nowe KGW w gminie Smyków już działa. To ‚Miedzierzanki’! [foto]

W gminie Smyków działania rozpoczęło nowe Koło Gospodyń Wiejskich. „KGW Miedzierzanki” zrzesza niemal 40 pań z miejscowości Miedzierza, Rozgół i Kawęczyn, które chcą działać dla lokalnej społeczności.

REKLAMA

Fot. Urząd Gminy w Smykowie.

Koło Gospodyń Wiejskich „KGW Miedzierzanki” formalnie zostało założone w lutym tego roku. Jak poinformowały jego członkinie, pomysł utworzenia koła zrodził się podczas wspólnych spotkań. Panie aktywnie spędzają czas, uprawiając różnego rodzaju sporty – morsowanie, nordic walking.

Obecnie do koła należy 37 pięknych i energicznych gospodyń. To grupa otwarta, do której cały czas chętnie zgłaszają się nowe panie z miejscowości Miedzierza, Rozgół i Kawęczyn – jest to jedyne ograniczenie jakie znalazło się w statucie.

REKLAMA

„Chcemy, aby nasze koło działało na zasadzie łączenia społeczności i integrowania się. W naszej działalności chcemy aktywnie kulturowo integrować się z lokalną społecznością, uczestniczyć w różnych wydarzeniach gminnych i dobrze reprezentować gminę na zewnątrz przygotowując stoiska z regionalnymi daniami, napojami czy ciastami. Z pewnością będziemy prężnie działać. Nie ukrywam, że liczymy też na dobrą współpracę i wsparcie ze strony wójta i sołtysa” – zapewniła Justyna Kuśmierczyk, przewodnicząca „KGW Miedzierzanki”

Organizacja pracy koła ciągle trwa. Obecnie panie są na etapie wyboru strojów ludowych.

„Na chwilę obecną nie mamy jeszcze strojów. Póki co jesteśmy na etapie ustalania ich wyglądu. Cały czas mamy wiele pomysłów i energii do dalszego działania, dlatego staramy się pozyskać fundusze z różnych projektów” – dodaje Justyna Kuśmierczyk.

W gminie Smyków działa sześć kół gospodyń wiejskich. Koło z Miedzierzy jest siódme, ale ze względu na pandemię nie miało jeszcze okazji zrealizować żadnego ze swoich planów.

REKLAMA

One thought on “Nowe KGW w gminie Smyków już działa. To ‚Miedzierzanki’! [foto]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *