REKLAMA

Nowe miejsce wypoczynku nad zalewem ‚Antoniów’ [wideo, zdjęcia]

Zalew „Antoniów” to miejsce, które w sezonie letnim ściąga wielu turystów, jednak na całym terenie wokół zbiornika trudno znaleźć chociażby odrobinę cienia. W związku z tym mieszkańcy Grodziska apelowali do władz gminy Radoszyce o uprzątnięcie i zagospodarowanie pobliskiego lasu. Samorządowcy wsłuchali się w ich głosy i od początku maja trwają tam prace, by jeszcze przed sezonem miejsce to służyło do odpoczynku i schronienia przed słońcem.

REKLAMA

„Wsłuchujemy się w głos mieszkańców. To była inicjatywa między innymi mieszkańców Grodziska, którzy zadeklarowali, że należą do wspólnoty Grodzisko. Od nich wpłynęło pismo, żebyśmy uporządkowali obszar leśny” – mówi nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Autorzy pisma spotkali się z aprobatą władz gminy. Od początku maja w lesie przy zbiorniku wodnym działają pracownicy społeczni wraz z mieszkańcami Grodziska.

REKLAMA

Jaki jest cel podjętych prac? Co miałoby powstać na tym obszarze?

„Zauważyliśmy, że brakuje koło naszego zalewu w Antoniowie miejsca wypoczynku, żeby w przypadku, gdy będzie gorące słońce mieć chwilę odpoczynku w cieniu. Porządkujemy to miejsce, będziemy robić tam ławeczki, ciągi leśne, ciągi ścieżkowe, w związku z tym rozpoczynamy te prace” – informuje nas burmistrz Pękala.

Można powiedzieć, że jest to tak naprawdę pierwszy etap prac związanych z zagospodarowaniem lasu przy zalewie „Antoniów”. Na kolejne działania w tym miejscu wpływ będą mieć potrzeby mieszkańców.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *