REKLAMA

Nowe obostrzenia. Zobacz listę zmian

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z dużą ilością zakażeń COVID-19 i pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Większość zmian będzie obowiązywać od 15 grudnia.

REKLAMA


Od 15 grudnia:

Zaostrzone limity osób:

REKLAMA

transport zbiorowy – max. 75 proc. obłożenia;
restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19);
kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19);
Dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Zamknięte kluby i dyskoteki
Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester . Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Obowiązkowe testy na koronawirusa
Od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.

Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.

Od 20 grudnia:

Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

REKLAMA

4 thoughts on “Nowe obostrzenia. Zobacz listę zmian

  1. Dzień dobry.
    Czy Wy macie jakiegoś moderatora, który selekcjonuje komentarze.
    Przydałaby się blokada na głupków, żeby nie powiedzieć dosadniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *