REKLAMA

Nowe rondo za kilka dni będzie przejezdne [wideo z drona]

Już za kilka dni oddane do użytku będzie nowe rondo w Końskich, które powstało u zbiegu ulic Kazanowskiej, Piłsudskiego i 3 Maja. Odciąży to bardzo trudny w związku z remontami  ruch w centrum miasta. Zobaczcie zdjęcia z drona prezentujące ten obiekt tuż przed oddaniem go do użytku. 

REKLAMA

Na nowe rondo nie będzie miał wstępu ruch wysokotonażowy, a ono samo rozpocznie w Końskich „strefę zamieszkania”, które będzie ciągnąć się aż przez całą ulicę Piłsudskiego. Strefa ta oznacza pierwszeństwo pieszych przed pojazdami mechanicznymi. Nowym rondem przejedziemy prawdopodobnie jeszcze w ostatnich dniach czerwca.

Ujęcia z drona w powyższym wideo prezentują ten drogowy obiekt, ale i ogrom prac, które trwają obecnie przy ulicy Piłsudskiego. Zachęcamy do oglądania.

REKLAMA

Przypomnijmy, że budowa ronda będzie kosztować około 2 miliony 700 tysięcy złotych. Gmina na ten cel pozyskała 60% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

REKLAMA

6 thoughts on “Nowe rondo za kilka dni będzie przejezdne [wideo z drona]

  1. Ale o tym że uczniowie chodzący do ekonomika mieli utrudnione dotarcie do szkoły to nikt nie napisze.
    Nie wspominając o wyzwiskach w stronę uczniów ze strony pracowników na budowie, już nawet nie będę cytował bo by były same przekleństwa

  2. Tylko ten chodnik ze spadkami przy wjazdach i przejsciach! W zimie bedzie ciekawe jak mróz przyjdzie i bedzie ślisko.

  3. Czy Końskie bierze udział w konkursie Ministerstwa Środowiska pt. Drzewa śmiecą? Jeśli nie to mam apel do włodarza w kapeluszu, żeby zgłosić akces Końskich do tej szlachetnej akcji, bo wygraną jest zapas betonu w płynie na 12 miesięcy. Taki zapas to skarb. Można by jakiś mur okolicznościowy pobudować czy coś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *