REKLAMA

Nowe rygory w strefie żółtej. Co zmienia się dla Konecczyzny? [wideo]

W czwartek Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w związku z coraz większą liczbą zachorowań na koronawirusa. Przekazane decyzje uniemożliwiają pracę w wielu branżach i już teraz spotykają się z protestami wielu grup zawodowych. Jednocześnie niosą one za sobą duże zmiany dla społeczeństwa. Powiat konecki pozostaje w żółtej strefie zagrożenia. Przedstawiamy Państwu co w związku z tym zmieni się w naszym życiu już od soboty 17 października. 

REKLAMA

Przedstawione poniżej zasady wchodzą w życie od 17 października. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od poniedziałku 19 października:

W strefie żółtej, w której znajduje się powiat konecki:

REKLAMA
  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • wchodzi w życie ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
  • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 25 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe. Oznacza to, że  część dzieci uczy się w placówkach, a część z domów. Według najnowszego rozporządzenia przynajmniej 50% uczniów szkół ponadpodstawowych ma uczyć się zdalnie, drugie 50% stacjonarnie. Dotyczy to oczywiście także powiatu koneckiego.
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. Dla naszego regionu to brak możliwości kibicowania szczypiornistom KSSPR-u Końskie, czy piłkarzom Partyzanta Radoszyce oraz Neptuna Końskie.
  • w wydarzeniach kulturalnych – maksimum 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni. To ograniczenie także uderzy w nasze jednostki i firmy. Już od soboty nie będą czynne między innymi pływalnie w Końskich i Czarnieckiej Górze, a także wszystkie prywatne siłownie oraz kluby.

Niestety wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu powiat konecki może zostać włączony do czerwonej strefy. Obecnie w powiecie 108 osób choruje na COVID-19, a więc już teraz przekraczamy ministerialne wskaźniki dotyczące strefy z jeszcze większymi rygorami. Nie jest też wykluczone, że w przypadku dalszych rosnących statystyk zachorowań rząd zdecyduje o jeszcze silniejszym lockdownie w naszym kraju.

REKLAMA

One thought on “Nowe rygory w strefie żółtej. Co zmienia się dla Konecczyzny? [wideo]

  1. Nie mam czym dojezdzac do pracy.50 % miejsc w busie zajete.to co mam zrobic…umrzec na covid a premier pinokio doda mnie do statystyki….? Juz Szumi nas oszukal a teraz kurdupel kaczka dalej to ciągnie !!!! Zaraz odwola swieta z rodzina Boze Narodzenie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *