REKLAMA

Nowe terminy egzaminów maturalnych i ósmoklasisty! Szkoły dalej zamknięte

Minister Edukacji Narodowej nakreślił nowy plan na egzaminy maturalne oraz egzaminy ósmoklasisty. Odbędą się one w czerwcu. To oznacza, że zmieniają się także terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rekrutacja do uczelni wyższych ma być poprowadzona normalnie. Z kolei szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe będą zamknięte przynajmniej do 24 maja. 

REKLAMA

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Foto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Podczas krótkiej konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oraz Minister Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzka opowiedzieli o dalszym planie dla szkół i uczelni w Polsce w związku z epidemią koronawirusa.

Co ustalono? Szkoły i przedszkola mają pozostać zamknięte, a jednocześnie prowadzić dalsze zdalne nauczanie przynajmniej do 24 maja. Matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z j. polskiego i będą trwać do końca czerwca. Z kolei od 16 do 18 czerwca zorganizowany zostanie egzamin ósmoklasisty. Niebawem Ministerstwo Edukacji Narodowej ma podać dokładny kalendarz działań.

REKLAMA

Do 11 sierpnia mają zostać podane wyniki matur, a następnie rozpocznie się rekrutacja na studia. Z kolei rekrutacja do szkół ponadpodstawowych zostanie nieco przesunięta tak, by zakończyć się do końca sierpnia.

Od 22 czerwca do 9 lipca mają się odbyć egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe (formuła 2012 i 2017), a w dniach 17-28 sierpnia egzaminy zawodowe (formuła 2019).

Wiadomo też, że egzaminy będą przeprowadzane z uwzględnieniem norm sanitarnych – przy pełnej dezynfekcji placówek. Ministerstwo najprawdopodobniej zrezygnuje też z ustnych egzaminów maturalnych.

Czy szkoły będą w stanie przygotować się do tych nowych, przedstawionych terminów? O to z pewnością będziemy pytać władze oraz przedstawicieli placówek.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *