REKLAMA

Nowe wozy strażackie i remiza w gminie Stąporków [wideo]

Maj to miesiąc święta strażaków – na początku obchodzimy Dzień Świętego Floriana, a później różne jednostki organizują np. swoje jubileusze. W gminie Stąporków podczas obchodów Dnia Strażaka podpytaliśmy o inwestycje w tę służbę. 

REKLAMA

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska zapowiada wsparcie w najbliższym czasie dla kilku jednostek. – „Po czwartkowym zarządzie zdecydowaliśmy, że sfinansujemy na prośbę Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, a także księdza proboszcza karosację tego wozu, który mają druhowie z Miejskiej Ochotniczej Straży w Stąporkowie by w końcu mogli posiadać wóz strażacki. Prezes poprosił o zabezpieczenie 15 tysięcy złotych i gwarantuje, że te środki pozwolą na to by wóz stał się specjalnym wozem pożarniczym.” – mówi Łukomska.

Inwestycji prawdopodobnie doczekają się też dwie jednostki, które bardzo często wyjeżdżają na akcje. To OSP Odrowąż i OSP Czarna. – „Przed nami próba zakupu nowego wozu do jednostki, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, która jest w Odrowążu. Zabezpieczamy na to 400 tysięcy złotych. Chcę też wybudować nową strażnicę w Czarnej. To taki teren najbardziej zalesiony w całej naszej gminie, więc przyda się tam nowa remiza.” – tłumaczy burmistrz Łukomska.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gmina sfinansowała generalny remont wozu strażackiego w Koziej Woli. Ten pojazd prezentowaliśmy Państwu TUTAJ.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *