REKLAMA

Nowoczesne Centrum Zdrowia i Rehabilitacji powstało w powiecie koneckim! [wideo, zdjęcia]

Rwę kulszową, zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, haluksy, hemoroidy, ostrogę piętową i dziesiątki innych schorzeń teraz można szybko, tanio i skutecznie wyleczyć w nowym Centrum Zdrowia, które powstało w Czermnie, w powiecie koneckim. 

REKLAMA

Mowa o centrum Marlla-med, które mieści się przy ulicy Osnowej 99A w Czermnie, w gminie Fałków. Uwierzcie nam Państwo, że tak nowoczesnego sprzętu medycznego jaki znajdziemy w tym miejscu próżno szukać gdziekolwiek indziej w regionie. Marlla-med skupia się w dużej mierze na rehabilitacji przy użyciu urządzeń, które są zdobyczą techniki XXI wieku, jednak w tym ośrodku można także zapisać się na wizyty u znakomitych specjalistów: Internisty – doktora Dariusza Miki; ortopedy – doktora Grzegorza Mejnartowicza, a także neurologa – doktora Krzysztofa Kalużnego. Mimo, że centrum istnieje raptem od kilku tygodni to do tych lekarzy już ustawiają się kolejki. Wiele osób korzysta także z rehabilitacji. Tak jak p. Elżbieta, która radziła się u doktora Mejnartowicza, a następnie korzystała z zabiegów, które oferuje strefa fizjoterapii –„Przyjechałam na wakacje i dowiedziałam się, że tu jest taka przychodnia, a mam takie dolegliwości z kręgosłupem, więc czemu nie skorzystać, bo akurat na miejscu jestem, na urlopie. Obsługa jest profesjonalna, maszyny wspaniałe jak w Warszawie albo i lepsze, no i od ręki się dostałam. Ceny nieporównywalne do Warszawy.” – mówi pacjentka.

W przyszłości w Marlla-medzie przyjmować mają również lekarze specjaliści w innych dziedzinach medycyny, bo to miejsce stawia na ciągły rozwój, a zarazem poprzez dostępność różnych lekarzy chce pomagać i być otwartym dla lokalnej społeczności. Z usług tego miejsca mogą też skorzystać osoby zupełnie zdrowe, a np. tylko przemęczone. Specjalne łóżko medyczne wykonujące termiczne masaże w ramach 12 różnych programów nie tylko jest w stanie wyeliminować niemal każdy ból związany z problemami z kręgosłupem, ale i po prostu odprężyć. –„Posiada wewnętrzny projektor, który porusza się wzdłuż ciała od głowy do miednicy, skanując i mierząc długość kręgosłupa i jego krzywizny, następnie informacje te wykorzystuje by móc dobrać indywidualny program masażu dla każdego pacjenta. Projektor podłączony do łóżka wpływa korzystnie na hemoroidy, prostatę, schorzenia kobiece poprzez wytwarzane ciepło Podczas masażu pacjent może zrelaksować się przy muzyce dzięki, której masaż staje się przyjemnością.” – opowiada o medycznym łóżku masującym Monika Spera, fizjoterapeutka.

REKLAMA
Ćwiczenia na zestawie Synkopa.

Ćwiczenia na zestawie Synkopa.

Innym przykładem nowoczesnych technologii w Marlla-medzie jest urządzenie o nazwie Salus Talent i jego odmiana Salus Talent Uro. –„Salus Talent to urządzenie do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Wnika ono 10 centymetrów w głąb tkanki. Poprzez odpowiednie ułożenie głowicy powoduje przekrwienie w tkankach, stymulację nerwów oraz mięśni. Urządzenie to stosujemy w ostrych i przewlekłych bólach kręgosłupa, podczas spondylozy, dyskopatii, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego takich jak Zespół Bolesnego Barku lub Bark Zamrożony.” – tłumaczy działanie urządzenia Daniel Janus, fizjoterapeuta pracujący w Marlla-Med.

W wersji Uro opisywana maszyna pozwala uniknąć także wielu zabiegów związanych z bólem i wstydem. Np. nieinwazyjnie, bez penetracji leczy bóle prostaty, czy nietrzymanie moczu. –„Zaletą urządzenia jest to, że leczenie jest nieinwazyjne, nie powoduje stresu u pacjenta i uczucia dyskomfortu.” – opowiada Daniel Janus.

W boksie obok przeprowadzana jest nowoczesna terapia falami uderzeniowymi. To wybawienie dla osób z przewlekłymi bólami związanymi z układem mięśniowo-kostnym. Już kilka serii jest w stanie wyeliminować ból, który często takiemu pacjentowi towarzyszy od miesięcy, a zdarza się, że i od lat. –„Jeśli chodzi o jednostki chorobowe to najczęściej wskazaniami są ostroga piętowa, haluksy, zespół bolesnego barku, przeciążeniowe stany, kolano skoczka, łokieć tenisisty, golfisty. Najbardziej spektakularne efekty osiąga się już po 2-3 zabiegach. Wtedy jest największy procent ustąpienia tych dolegliwości bólowych.” – mówi o terapii falami uderzeniowymi Mateusz Leszcz, fizjoterapeuta w Marlla-med.

Oprócz już wspomnianych urządzeń w centrum zdrowia w Czermnie jest także Lampa Sollux Lumina, maszyna do zwalczania cellulitu, skorzystać można z terapii ultradźwiękami, terapii radiofalowej, lasera wysokoenergetycznego, strefy fitness oraz specjalistycznej kabiny do ćwiczeń.

Fizjoterapeutka Monika opowiada o działaniu ultranowoczesnego łóżka masującego.

Fizjoterapeutka Monika opowiada o działaniu ultranowoczesnego łóżka masującego.

Nie ma jednak profesjonalnego centrum zdrowia i rehabilitacji bez znakomicie wykształconej kadry. Dobre przygotowanie do wykonywanego zawodu, zaangażowanie i dokładność cechuje rehabilitantów w Marlla-med. Te cechy mogliśmy podziwiać choćby podczas pracy z młodym pacjentem na tak zwanym zestawie Synkopa. Zestaw korekcyjny Synkopa to fundament w walce ze skoliozą i innymi schorzeniami układu ruchowego u dzieci. Od kilku tygodni można z niego korzystać także w Czermnie.

A jeśli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy wcześniej wymienionych lekarzy specjalistów, chciałby skorzystać z usług rehabilitantów lub po prostu z masażu na medycznym łóżku to Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Marlla-med znajdzie w Czermnie przy ulicy Osnowej 99A. Rejestracja prowadzona jest telefonicznie pod numerem 785 303 040.

Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Marlla-med
26-260 Czermno, ul. Osnowa 99A
Rejestracja: tel. 785 303 040

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *