REKLAMA

Nowoczesne przedszkole powstanie w Rudzie Malenieckiej [wideo]

Nowoczesne przedszkole z pięcioma salami zajęciowymi, salą sensoryczną, pokojem specjalistycznym, gabinetami, ogromną kuchnią, powstanie na powierzchni 900 m2 w gminie Ruda Maleniecka. Wkrótce ruszy przetarg, który wyłoni wykonawców budowy tego obiektu. Przedszkole ma być gotowe do użytku pod koniec 2024 roku.

REKLAMA

Trzy lata temu wójt gminy Ruda Maleniecka podjął decyzję o zakupie działki pod budowę przedszkola. W związku z tym, że gmina nie posiadała w swoich zasobach takowej, zainteresowała się nieruchomością prywatną na wprost Urzędu Gminy. Udało się uzyskać porozumienie z właścicielami, rok jednak trwały między nimi sprawy spadkowe, a potem przez jakiś czas jeszcze formalności związane z nabyciem gruntu przez gminę. W 2020 roku został podpisany akt notarialny zakupu przedmiotowej działki. Ruszyły też prace projektowe i proces uzyskania pozwolenia na budowę. Pod koniec września ubiegłego roku uzyskano pełną dokumentację, a początkiem tego roku zaczęto starania o środki na budowę.

REKLAMA

W maju projekt został pozytywnie zakwalifikowany do rządowego dofinansowania ,,Polski Ład”. -,,Obiekt w skali projektowej to ponad 900 m2. W obiekcie znajduje się pięć sal, dostępnych dla najmłodszych. Każda sala posiada łazienkę, pomieszczenia do wydawania posiłków, no i w obiekcie bardzo ważne pomieszczenia tego typu jak pomieszczenie dla specjalisty, sala sensoryczna – co jest tutaj ważne do podkreślenia, oczywiście pokój dyrektora, i ogromne pomieszczenia – to jest kuchnia, która spełnia wszelkie wymogi, które są na dziś obowiązkowe.[…] Planujemy aby cała inwestycja była zrealizowana do końca 2024 roku.” – mówi wójt Gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca

Każda sala pomieści 25 maluchów, łącznie 125 dzieci w całym obiekcie. Całkowity koszt budowy z wyposażeniem wyniesie ok. 8 mln zł. Na taka kwotę opiewają kosztorysy i tyle też przyznano gminie ze środków rządowych: 5 mln złotych na budowę, 2,9 mln zł na wyposażenie. Ile w rzeczywistości będzie trzeba wydać na to przedsięwzięcie, czas pokaże, a ewentualną różnicę między przyznanymi środkami z dofinansowania a ostatecznym kosztem przedszkola, pokryć będzie musiał samorząd gminy Ruda Maleniecka.

Wszystko okaże się po postepowaniu przetargowym, które już niedługo. Jesienią zostanie ogłoszony konkurs na wykonawcę projektu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *