REKLAMA

Nowoczesne Przedszkole SOWA ze Stadnickiej Woli rekrutuje

Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli zapewnia atrakcyjne metody pracy z dziećmi i prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020. Jest duża i bardzo nowoczesna bezpłatna placówka publiczna.

REKLAMA

Przedszkole „Sowa” mieści się przy Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wychowankowie tej placówki mają zagwarantowaną opiekę w przestronnych, dobrze wyposażonych salach od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Korzystają z zaplecza rekreacyjno – sportowego – mają do dyspozycji plac zabaw, halę sportową, bawialnię, bibliotekę, aulę. Profesjonalnie przygotowana kadra nauczycieli oferuje bogaty wachlarz zajęć: dostosowaną do wieku naukę języka angielskiego, zajęcia rytmiczno – muzyczne, z kinezjologii edukacyjnej, plastyczne, gimnastyczne. W ramach wyrównywania szans edukacyjnych i w zakresie stwierdzonych potrzeb proponujemy: zajęcia logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, gimnastykę korekcyjną, bajkoterapię. Silnym atutem w organizowaniu procesu wychowawczego naszych podopiecznych jest zapewnienie stałej pomocy psychologa i pedagoga. Zdrowe i smaczne posiłki przygotowywane w kuchni przedszkolnej uwzględniają indywidualne potrzeby wychowanków.

REKLAMA

Dbając o wszechstronny rozwój indywidualnych talentów i zainteresowań wychowawcy zapewniają dzieciom wiele atrakcyjnych form działań. Cyklicznie odbywają się przedstawienia teatralne, podczas których w niepowtarzalnym klimacie auli szkolnej dzieci prezentują swoje zdolności i rozwijają kreatywność. Występy takie jak: Jasełka Bożonarodzeniowe, Czerwony Kapturek, służą integracji społeczności przedszkolnej. Uroczystości o charakterze rodzinnym, jak Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, urodziny, Walentynki, wspólne przygotowania do świąt połączone z pieczeniem ciasteczek utrwalają znajomość zwyczajów i tradycji, a także wzmacniają bliskie relacje i więzi. Rodzice chętnie angażują się w wymienione przedsięwzięcia.

Przedszkole podejmuje szereg działań o charakterze profilaktycznym, uświadamiając wychowanków, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo. Placówka współpracuje z Komendą Powiatową Policji, Państwową Powiatową Strażą Pożarną. Cyklicznie odbywają się pokazy, spotkania na temat zasad bezpieczeństwa na drodze i podczas wypoczynku. Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej chętnie spotykają się z dziećmi na zajęciach wspierających rozwój kompetencji społecznych.

Przedszkole „Sowa” kompetentnie przygotowuje wychowanków do I etapu kształcenia wspierając wielokierunkową aktywność dzieci poprzez różne formy ekspresji: muzyczną, plastyczną, „żywego słowa”. Cykliczne akcje: „Głośnego czytania”, Dnia Pluszowego Misia, organizowane we współpracy z biblioteką szkolną nie tylko wprowadzają przedszkolaków w barwny świat fikcji literackiej, pobudzają wyobraźnię, ale także kształtują ich wrażliwość na odbiór dzieł kultury.

Wychowawcy organizują liczne wycieczki piesze i autokarowe, zajęcia w terenie, które uwrażliwiają na problemy ekologiczne środowiska, stwarzają możliwość obserwacji zjawisk i poznania wybranych miejsc regionu i Polski. Przedszkole „Sowa” stwarza warunki umożliwiające dzieciom swobodny rozwój, zabawę i odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje na stronie przedszkola: https://zpostadwola.pl/przedszkolesowa/index.html

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
Przedszkole SOWA w Stadnickiej Woli
Stadnicka Wola 55, 26-200 Końskie
tel. 41 375 51 80, 41 375 06 60
[email protected]

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *