REKLAMA

Nowoczesny sprzęt dla OSP w Lipie [zdjęcia]

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipie z gminy Ruda Maleniecka otrzymała nowoczesne urządzenie służące do wczesnego alarmowania o zagrożeniach. Strażacy odebrali sprzęt przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

REKLAMA

Przekazanie urządzenia odbyło się 23 lutego. Uczestniczyli w nim wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca oraz druhowie z OSP w Lipie. Strażacy otrzymali nowoczesny sprzęt służący do wczesnego alarmowania o zagrożeniach – Stację Selektywnego Alarmowania DSP-52BS z klawiaturą i radiotelefonem wraz z terminalem GSM typu DTG-53.

REKLAMA

„Jednostka OSP w Lipie aktywnie uczestniczy w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jak i działaniach związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych oraz innych sytuacjach kryzysowych, niosąc pomoc i wsparcie dla lokalnej społeczności. Pozyskanie takiego sprzętu przyczyni się do podniesienia gotowości bojowej jednostki” – podkreśla wójt Kuca.

Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-52BS przeznaczony będzie do zdalnego i radiowego uruchomienia syreny alarmowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Alarmowanie o zdarzeniu odbywa się automatycznie na zasadzie powiadamiania poprzez SMS-a lub połączenie kilkunastu strażaków w jednym czasie. System ten znacznie usprawni działania jednostki OSP, skracając czas reakcji na zaistniałą sytuację.

Zdjęcia (UG w Rudzie Malenieckiej):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *