REKLAMA

Nowy komendant koneckich policjantów zaprzysiężony [zdjęcia]

Dziś w sali narad koneckiej komendy Policji odbyła się uroczystość związana z objęciem stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Końskich. W obecności Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach, nadinsp. Pawła Dzierżaka, ze sztandarem jednostki oficjalnie przywitał się mł. insp. Rafał Zieliński.

REKLAMA

Zbiórka z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Końskich przez mł. insp. Rafała Zielińskiego odbyła się punktualnie o godzinie 12:00 w sali narad koneckiej jednostki. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną spotkanie zostało zorganizowane zgodnie z reżimem sanitarnym. Szef świętokrzyskich policjantów, nadinsp. Paweł Dzierżak gratulował objęcia stanowiska. Generał życzył nowemu szefowi koneckich funkcjonariuszy dalszych sukcesów zawodowych, jednocześnie podkreślił, że awans jest zasługą profesjonalizmu i ogromnego doświadczenia, którym cechuje się mł. insp. Rafał Zieliński. Podczas zaprzysiężenia obecny był także starosta konecki Grzegorz Piec oraz ks. dziek. Andrzej Zapart – kapelan koneckich policjantów.

REKLAMA

Sylwetkę Komendanta Powiatowego Policji w Końskich przybliżyła st. sierż. Marta Przygodzka, rzecznik prasowy KPP Końskie.

Mł. insp. Rafał Zieliński jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Z wykształcenia jest prawnikiem. Swoją służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku jako aplikant Plutonu Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Jędrzejowie. Następnie od 1994 roku zajmował między innymi stanowisko asystenta Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przez wiele lat swojej służby związany był z Wydziałem do walki z Przestępczością Gospodarczą. Od 2014 roku był zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach, zaś od 2016 r. powierzono mu obowiązku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie. Z dniem 21 grudnia br. mł. insp. Rafał Zieliński został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Końskich. W swojej wieloletniej karierze zawodowej otrzymał m.in w 2018 r. srebrny medal za długoletnią służbę oraz 2019 roku brązową odznakę zasłużony policjant.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

One thought on “Nowy komendant koneckich policjantów zaprzysiężony [zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    Po co ten facet w sukience? KUMENDANT TEŻ MA OBYCIE Z PAŁĄ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *