REKLAMA

Nowy Ogólniak i technikum ze Stąporkowa najlepsze w rankingu Perspektyw 2023 [wideo]

Miesięcznik Perspektywy w czwartek opublikował kolejną edycję swojego rankingu szkół ponadpodstawowych. Spośród naszych placówek wśród liceów ogólnokształcących najwyżej znalazło się II LO z Końskich, wśród techników – szkoła ze Stąporkowa. 

REKLAMA

Ranking Liceów Ogólnokształcących:

REKLAMA

Spośród placówek z powiatu koneckiego najwyżej w rankingu znajduje się II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich (przyznano mu srebrną odznakę). Nowy Ogólniak w rankingu tegorocznym zajął 488 miejsce w Polsce i 13 w województwie świętokrzyskim.

I Liceum Ogólnokształcące (przyznano mu brązową odznakę) im. Komisji Edukacji Narodowej z Końskich w rankingu ogólnopolskim znalazło się na 977 miejscu, w wojewódzkim na 36 pozycji.

Liceum Ogólnokształcące ze Stąporkowa w rankingu ogólnopolskim nie znalazło się w pierwszym tysiącu szkół, w świętokrzyskim zestawieniu uplasowało się na 40 pozycji.

Niestety wszystkie nasze licea zanotowały spadki w porównaniu z rokiem poprzednim. Najlepszą szkołą tego typu w województwie świętokrzyskim jest LO im. św. Jadwigi Królowej z Kielc (33 miejsce w kraju).

Ranking Techników: 

Tylko Technikum w Stąporkowie znalazło się w pierwszej 500 ogólnopolskiego rankingu, a dokładnie to na 414 miejscu (szkoła otrzymała brązową odznakę). Dla „Górki” oznacza to 13 pozycję w województwie.

Kolejny w rankingu Ekonomik jest poza 500 w kraju, a w województwie Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 z Końskich znalazł się na 25 miejscu.

Z kolei Mechanik, czyli Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 sklasyfikowano na 36 pozycji w województwie świętokrzyskim.

 

REKLAMA

One thought on “Nowy Ogólniak i technikum ze Stąporkowa najlepsze w rankingu Perspektyw 2023 [wideo]

  1. konecczanin pisze:

    Niestety ,poziom nauczania w naszym miescie i powiecie jest niski,nie dziwie sie ze systematycznie spadają te szkoły w rankingu.
    Miasto i powiat kurcza sie z roku na rok jesli chodzi o zaludnienie ,w zestawieniu daje to
    od kilku lat ponury obraz lokalnej zasciankowej rzeczywistosci .
    Ważne że są studniowki i to coraz bardziej wypasione ,co tam poziom nauczania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *