REKLAMA

Nowy parking nieopodal szpitala zwiększył komfort pacjentów [wideo, zdjęcia]

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku nieopodal Szpitala im. św. Łukasza w Końskich ukończono budowę parkingu, na którym znajduje się nieco ponad 90 miejsc parkingowych. To zadanie zrealizowane przez gminę Końskie ma wielkie znaczenie dla pacjentów szpitala, ponieważ miejsc, w których można było bezpiecznie i bezpłatnie pozostawić auto ciągle brakowało.

REKLAMA

Dzięki inwestycji nieopodal koneckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej powstało 91 miejsc parkingowych, z czego 7 z nich przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo parking został wzbogacony o zatokę autobusową.

Inwestycja powstała przy również niedawno wybudowanej, bo pod koniec 2019 roku, drodze łączącej ulicę Gimnazjalną z Zachodnią. Przed jej powstaniem jedynym sposobem na dostanie się na plac szpitalny był wjazd od ulicy Gimnazjalnej.

REKLAMA

Realizacji zadania podjęła się firma AGLET, a jego całkowity koszt wyniósł niemal 650 tysięcy złotych. Lwią część kosztów stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80%.

Samorząd realizując tę inwestycję miał na uwadze głównie mieszkańców gminy, którzy stanowią około połowę wszystkich pacjentów koneckiego szpitala. Dodajmy, że gmina Końskie regularnie pośrednio lub bezpośrednio wspiera Zakład Opieki Zdrowotnej.

„Są takie rzeczy, które nie są wprost dedykowane dla szpitala, ale są dobrze przyjmowane przez jego pracowników, pacjentów i ich rodziny. Jeżeli w ostatnich latach zbudowaliśmy nową drogę, która odciążą jedyne do tej pory istniejące połączenie ze światem zewnętrznym, jeżeli obok tego wybudowaliśmy parking to na pewno ułatwi to dostęp do szpitala, znalezienie miejsca postojowego, a w związku z tym ułatwi dostęp do instytucji, która leczy i ratuje życie” – mówił nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Przypominamy, że kilka dni temu burmistrz Końskich przekazał na ręce dyrektora szpitala Wojciecha Przybylskiego uchwałę o udzieleniu placówce wsparcia w wysokości 400 tysięcy złotych. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *