REKLAMA

Nowy pojazd dla druhów OSP w Miedzierzy [zdjęcia]

Druhowie z OSP w Miedzierzy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault MASTER 4×2 z pełnym wyposażeniem. Łączny koszt pojazdu wyniósł ponad 400 tysięcy złotych.

REKLAMA

Na uroczystym powitaniu wozu pojawili się Jarosław Pawelec, wójt gminy Smyków, zastępca wójta Jerzy Duda oraz Andrzej Pruś – przewodniczący Sejmiku Województwa. Na miejscu byli też przedstawiciele władzy powiatowej Grzegorz Piec, starosta konecki i Dariusz Banasik, członek Zarządu Powiatu Koneckiego, który podczas dzisiejszego spotkania reprezentował także Ministra Sprawiedliwości. Byli też smykowscy radni z przewodniczącą Danutą Jarek na czele.

REKLAMA
Całkowita wartość samochodu to aż 439 700,00 złotych. Ochotnicza Straż Pożarna z Miedzierzy na zakup wozu otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach w wysokości 75 tysięcy złotych oraz od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w kwocie 35 tysięcy złotych. Pozostała część środków to wkład Gminy Smyków, czyli niemal 330 tysięcy złotych.
Na placu przed Urzędem Gminy Smyków spotkać można było również strażaków z innych jednostek naszego regionu.
Zdjęcia [źródło: Gmina Smyków – Oficjalny Profil]:

REKLAMA

One thought on “Nowy pojazd dla druhów OSP w Miedzierzy [zdjęcia]

  1. Gdzie jest policja?. Wokół remizy w Miedzierza proszę zerknąć na zdjęcia podczas przyjazdu nowego zakupionego za nasze pieniądze wozu strażackiego uczestniczyli strażacy ochotnicy dzieci z racami. Jest to nie dopuszczalne i mocno karalne sprawa powinna trafić w ręce policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *