REKLAMA

Przedwyborczy sondaż: Wygrywa Nowy Powiat R. Plecha [infografiki]

W dniach 6-9.06 przeprowadziliśmy sondaż przedwyborczy (dotyczący wyborów do Rady Powiatu Koneckiego zaplanowanych na 16 czerwca) metodą mieszaną uliczną na losowej próbie 180 mieszkańców powiatu koneckiego. Jego zwycięzcą okazał się być Komitet Wyborczy Wyborców Robert Plech Nowy Powiat. Za jego plecami ex aequo znajdują się komitety Ziemia Konecka oraz Prawi i Solidarni. W mieście wygrywa Nowy Powiat, na wsi Prawi i Solidarni.

REKLAMA

Sondaż przeprowadzony w dniach 6-9.2019 wygrywa KWW Robert Plech Nowy Powiat

Sondaż przeprowadziliśmy na terenie sześciu gmin powiatu koneckiego. W miejscowościach: Wincentów, Gowarczów, Końskie, Smyków, Czermno, Modliszewice, Niekłań, Stąporków, Piła, Bębnów, Morzywół, Radoszyce. W sondażu zliczono odpowiedzi 180 mieszkańców powiatu koneckiego (75% zapytanych to mieszkańcy gmin miejsko-wiejskich, 25% wiejskich), którzy zadeklarowali, że na pewno wezmą udział w wyborach do Rady  Powiatu Koneckiego.

Najwięcej osób chce głosować na KWW Robert Plech Nowy Powiat (23,3%), następnie ex aequo plasują się KWW Ziemia Konecka oraz KWW Prawi  i Solidarni (po 18,8%), tuż za podium znajduje się KWW Porozumienie Samorządowe TKN (11,1%), dalej KW PSL (9,4%), KWW Nasz Powiat (4,4%) oraz KWW Innowacyjny Samorząd (3,9%). Niezdecydowanych mamy około 10% osób. Dane zaokrągliliśmy do pierwszego miejsca po przecinku.

REKLAMA

Poniżej prezentujemy jak głosowały kobiety, jak mężczyźni oraz jak poparcie dla komitetów ukształtowało się wśród mieszkańców miast (zapytani na terenach miejsko-wiejskich) oraz wsi (wyłącznie gminy wiejskie):

Kobiety:

Mężczyźni:

Miasto:

Wieś:

Przypomnijmy, że w wyborach ‚do wzięcia’ jest 21 mandatów – 9 z gminy Końskie, 5 z gminy Stąporków, 4 z okręgu nr 3 (gminy Radoszyce, Ruda Maleniecka, Fałków) oraz 3 z okręgu nr 4 (gminy Gowarczów, Słupia Konecka, Smyków). Procentowe poparcie dla komitetów może nie przełożyć się dokładnie na podział mandatów, ponieważ dany komitet może mieć znacząco inne poparcie w danym okręgu niż w skali całego powiatu. Tutaj zagrać mogą zwłaszcza dysproporcje miasto – wieś.

Łączna liczba osób, które w badaniu zadeklarowały, że na pewno pójdą na wybory: 180.

REKLAMA

7 thoughts on “Przedwyborczy sondaż: Wygrywa Nowy Powiat R. Plecha [infografiki]

 1. Sondaz jest zwykłą manipulacją.proszę o podanie jakimi metodami posluzono sie przeprowadzając to badanie jaka byla próba. Czy osoba przeprowadzająca to badanie dysponuje wiedzą w tej materii. Jak byla dobierana próba osób którym zadano to pytanie.wstyd.

  • Arek Góral 10 czerwca 2019 at 20:02 - Reply Author

   Nie będziemy wdawać się z Panem w dyskusję. Natomiast mam nadzieję, że wie Pan (a jeśli kiedykolwiek współpracował Pan z jakimkolwiek ośrodkiem badań publicznych to musi Pan wiedzieć), że żaden sondaż wykonywany metodą uliczną nie jest wykonywany na próbie reprezentatywnej, a są one wykonywane na próbach losowych. Co więcej – niemal nie istnieją sondaże lokalne wykonywane na takiej próbie. Chciałbym zauważyć, że sondaż przeprowadzany przez nas identyczną metodą przed I próbą wyborów na burmistrza Końskich minął się z ostatecznymi wynikami o zaledwie około 0,1-0,3%, czyli w granicach błędu statystycznego. Pozdrawiam.

 2. Proszę nie porównywać wyborów na burmistrza takie wybory są silnie spersonalizowane. Akurat coś wiem na temat takich badań stąd moja ocena. dobrze Pan wie że takie badanie sondaz uliczny nie odzwierciedla poglądów mieszkańców powiatu koneckiego. Bo jest niereprezentatywne.pytanie po co je Pan robil.z mojej strony to tyle.

  • Arek Góral 10 czerwca 2019 at 20:39 - Reply Author

   Tradycyjnie tkn24.pl wykonuje przed lokalnymi wyborami sondaże wyborcze. Obecne wybory nie są tutaj czymś wyjątkowym.

 3. Pingback: Internauci już zdecydowali. Znamy wyniki wyborczej sondy internetowej | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *