REKLAMA

Nowy proboszcz parafii św. Mikołaja już na urzędzie [wideo, zdjęcia]

W niedzielę uroczystą mszą święto zainaugurowano pracę księdza Jacka Wieczorka jako proboszcza największej koneckiej parafii św. Mikołaja. Jednocześnie było to pożegnanie ks. Andrzeja Zaparta z probostwem. 

REKLAMA

Podczas uroczystości 51-letni ks. Jacek Wieczorek złożył przyrzeczenie zobowiązując się do jak najlepszego służenia Kościołowi Katolickiemu oraz swojej nowej parafii. Nowego proboszcza witali przedstawiciele władzy gminnej: burmistrz Krzysztof Obratański oraz jego zastępca Krzysztof Jasiński oraz powiatowej: starosta Grzegorz Piec wraz z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Jackiem Werensem.

Ksiądz Wieczorek odebrał klucze do Kolegiaty św. Mikołaja i skierował kilka słów do parafian

REKLAMA

„Moim największym pragnieniem i tym o co się modlę jest to byśmy tworzyli Wspólnotę Żywego Kościoła. Różnorodni w powołaniach, misjach, zajęciach, ale zawsze zgromadzeni wokół świętego Mikołaja i tworzący wspólnotę” – mówił nowy proboszcz

Nowy proboszcz otrzymał wsparcie od swojego poprzednika ks. Andrzeja Zaparta –„Kapłan powinien modlić się i głosić ewangelię dopóki ta mu z rąk sama nie wypadnie. Zapewniam Cię, że Twoją posługę w parafii św. Mikołaja będę obejmował darem modlitwy, podobnie wszystkich parafian, kolejne pokolenia, ale także zmarłych. Wszystkiego najlepszego!” – przemawiał Zapart.

Teraz przed księdzem Jackiem przeprowadzka z Radomia, gdzie pełnił funkcję dyrektora Radia Plus. Natomiast ks. Andrzej Zapart po 50 latach posługi kapłańskiej uda się na zasłużoną emeryturę. Więcej o zamianie proboszcza w największej koneckiej parafii pisaliśmy TUTAJ.

 

Zdjęcia:

REKLAMA

6 thoughts on “Nowy proboszcz parafii św. Mikołaja już na urzędzie [wideo, zdjęcia]

 1. W kościele to ma Jezus przemawiać. Jak zwykle władza tam gdzie nie trzeba ze swoimi mowami. Pokory trzeba się wreszcie nauczyć bo zmiany to są konieczne nie tylko w kolegiacie!
  Nadmieniam, że na „Ty” to się Państwo możecie zwracać we wspólnotach neokatechumenalnych do których możecie się zgłosić.

  Witamy księdza proboszcza w parafii, cieszymy się, że będzie ksiądz proboszcz słuchał uchem otwartym i życzymy aby ksiądz proboszcz nie dał się uwikłać w polityczne rozgrywki w tym mieście.

 2. Nawiązując do wpisu konecczanki – jestem w stanie pojąć obecność burmistrza wszak to administracyjnie jego teren, ale co tam robi starosta. Czyżby w ramach służby społeczeństwu miał zamiar wszelkie tego typu zmiany na terenie powiatu świętować – mało casu króca bomba, mało casu.

 3. Dziwne, że niektórzy mają takie problemy…
  Starosta kieruje powiatem koneckim, a w skład dekanatu koneckiego wchodzi co najmniej 10 parafii z naszego powiatu.
  Czy niektórzy zrozumieli już obecność starosty na tej uroczystości? Ludzie, czy wy naprawdę nie macie się czym zająć?

  • Jaki związek ma struktura kościelna z samorządem terytorialnym? W twoim umyśle tylko, prawda?

 4. Ignoranci w kolejce do poparcia w wyborach przez nowego proboszcza. „Panowie” módlcie się do Boga, nie do księdza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *