REKLAMA

Nowy skatepark w kompleksie rekreacyjnym na stadionie OSiR! [wideo, zdjęcia]

Przez lata konecki stadion OSiR znajdujący się między ulicą Robotniczą i Południową głównie niszczał. To miejsce bardzo popularne wśród mieszkańców w końcu doczekało się poważnych inwestycji. 

REKLAMA

Zakończyły się prace przy budowie skateparku, boiska do siatkówki oraz placu zabaw wewnątrz tego kompleksu. Koszt całości tej inwestycji to przeszło 514 tysięcy złotych! Trzy obiekty zupełnie zmieniają wizerunek tego nieco zapomnianego kompleksu.

Powstało więc piaszczyste boisko do gry w piłkę siatkową o wymiarach 8 na 16 metrów z piłkochwytami. Tuż obok niego znajduje się nowy plac zabaw – jest on ogrodzony i posiada specjalną bezpieczną nawierzchnię poliuretanową. Na placu znajdują się zabawki: Huśtawka wahadłowa, huśtawka ważka, dwie piaskownice, karuzele, bujaczki oraz niezbędne wyposażenie – ławki i kosze na śmieci.

REKLAMA

Perełką kompleksu jest jednak skatepark. To drugi taki obiekt w Końskich i zdecydowanie największy. Pierwszy skatepark istnieje obok Orlika znajdującego się przy ulicy Południowej. Ma on już swoje lata, a wciąż jest miejscem bardzo popularnym wśród młodzieży. Nowy skatepark jest ogrodzony i zajmuje niemal 500 metrów kwadratowych powierzchni z nawierzchnią z płyty betonowej. Na jego wyposażenie składają się między innymi: Bank ramp różnej wielkości, half pipe, quarter pipe, funbox, grindbox oraz minirampa.

Konecki magistrat w następnych latach planuje kolejne inwestycje na stadionie OSiR. Wiemy, że już w najbliższym czasie z tego kompleksu zniknąć ma nasyp dotychczasowych trybun i budynek szatni. W ciągu dwóch lat w to miejsce powstać ma nowoczesne boisko z odwodnieniem i z zupełnie nową widownią.

[tribulant_slideshow gallery_id=”34″]

Kompleks rekreacyjny na stadionie OSiR 10

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *