REKLAMA

O 18:00 spacer protestu w Końskich? Informuje o tym nawet Anja Rubik!

Do naszej redakcji docierają sygnały z różnych stron jakoby o godzinie 18:00 na skwerze pomiędzy ulicami Księdza Granata i Piłsudskiego w Końskich miało pojawić się wiele osób by odbyć spontaniczny spacer. Osoby te mogą mieć przy sobie transparenty i plakaty sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcje wadliwych płodów są sprzeczne z Konstytucją RP. Chętnych do uczestnictwa w spacerze może być sporo, bo na specjalnej grupie utworzonej w celu lokalnego protestu przeciw wyrokowi w portalu Facebook dotychczas zameldowało się blisko 2,5 tysiąca osób (TUTAJ)! O spacerze w Końskich w swoich mediach społecznościowych informuje nawet supermodelka Anja Rubik.  AKTUALIZACJA: Spacer w Końskich ma być pokazywany przez telewizję TVN24. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że Wyrok Trybunały dotyczący zakazu aborcji płodów z wadami zapadł w czwartek, a w całym kraju rozpoczęły się masowe protesty przybierające formę spontanicznych spacerów (to z uwagi na obowiązujący stan epidemii). Oburzenie obserwowaliśmy także w internecie, również tym lokalnym (o tym pisaliśmy TUTAJ). W sobotni wieczór powstała specjalna grupa na Facebooku #WyrokNaKobiety – Końskie i do dziś zgromadziła ona już 2,5 tysiąca użytkowników. Z kolei dziś od rana docierają do nas informacje jakoby i w Końskich miał odbyć się spacer podobny do tych organizowanych od czwartku w całym kraju. Relacjonuje o tym choćby Supermodelka Anja Rubik:

REKLAMA

Jeżeli tylko spacer o godzinie 18:00 na skwerze w Końskich dojdzie do skutku to z pewnością jeszcze dziś wieczorem znajdziecie Państwo u nas z niego relację. AKTUALIZACJA: Spacer w Końskich ma być pokazywany przez telewizję TVN24. 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *