REKLAMA

O bezpieczeństwie naszych dziadków przy okazji ich święta [zdjęcia]

Policjanci spotkali się z koneckimi seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Dodatkowo z okazji święta Babci i Dziadka 13-5 Hufiec Pracy w Końskich zorganizował występ dla wszystkich uczestników.

REKLAMA

dzieńbabci3

Osoby starsze są jedną z najbardziej zagrożonych grup pod względem oszustw. Nie bez powodu policja i różne organizacje społeczne przestrzegają ludzi w podeszłym wieku przed kradzieżą „metodą na wnuczka” i tym podobnych.

REKLAMA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w czwartek w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli seniorzy z terenu Miasta i Gminy Końskie. Policjanci zapoznali zebranych z formami działalności przestępczej na jakie mogą być narażeni ze strony oszustów, a także udzielili wskazówek jak postępować, aby unikać takich sytuacji.

W spotkaniu nie zabrakło również tematyki dotyczącej wyłudzeń pieniędzy popełnianych na szkodę osób starszych przeróżnymi metodami np.: „na wnuczka, policjanta lub inkasenta”

dzieńbabci5

Uświadamiano seniorów, że policjanci nigdy nie uczestniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy oraz nie proszą o ich użyczenie. Edukowano seniorów, jak mają się zachować, w wypadku zguby lub kradzieży dowodu tożsamości. Poruszano również temat bezpieczeństwa na drodze podczas jazdy rowerem czy będąc pieszym uczestnikiem ruchu. Słuchacze oprócz tej cennej lekcji otrzymali opaski oraz kamizelki odblaskowe.

Wspaniałą niespodzianką okazał się występ przygotowany przez 13-5 Hufiec Pracy w Końskich. Młodzież z okazji Dnia Babci i Dziadka składała życzenia, recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki. Zorganizowano również konkurs z zagadkami. Na koniec każdą babcię i dziadka przyozdobiono własnoręcznie wykonanymi orderami.

Seniorom bardzo podobało się to spotkanie. Brawami podziękowali młodzieży i policjantkom za spotkanie w tym wyjątkowym dla nich dniu.

 

Galeria:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *