REKLAMA

O historii Kozowa i swojego rodu opowiada Tadeusz Pałgan [zdjęcia]

W ostatnim czasie mieszkaniec powiatu koneckiego Tadeusz Pałgan, autor opracowania historycznego dotyczącego Kozowa pt. „Zachować od zapomnienia” spotkał się ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem. Rozmowa dotyczyła twórczości lokalnego regionalisty oraz jego nowego opracowania pt. „Skąd nasz ród”, które utrwala dzieje jego rodziny.

REKLAMA

Tadeusz Pałgan to mieszkaniec powiatu koneckiego, który z pasją i zaangażowaniem odkrywa dla młodych pokoleń dzieje rodzinnego Kozowa. W opracowaniu monograficznym wydanym w roku 2019 przedstawia rozwój tej miejscowości i losy mieszkańców na tle burzliwych dziejów naszego kraju i wydarzeń rozgrywających się na terenie Ziemi Koneckiej.

REKLAMA

Jak podkreśla Tadeusz Pałgan w rozmowie ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem, zgromadzenie materiałów, dotarcie do źródeł wymagały cierpliwości i poświęcenia wielu chwil wolnego czasu. Opracowanie pod tytułem „Zachować od zapomnienia”, które jest owocem tych wysiłków z pewnością zainteresuje pasjonatów historii naszego powiatu.

Autor podczas spotkania z satysfakcją prezentuje również ostatnio opracowane dzieje swoich przodków – rodziny Pałganów, związanych na dobre i złe z miejscowością Kozów pt. „Skąd nasz ród”. Tadeusz Pałgan w ten sposób dołączył do grona pasjonatów, historyków i regionalistów z powiatu koneckiego, którzy z iście detektywistyczną dociekliwością odkrywają tajemnice przeszłości, dostarczając młodym wiedzy na temat przeszłości i losów przodków żyjących i pracujących w naszym regionie.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *