REKLAMA

O kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży na konferencji w Stąporkowie

Kilka dni temu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbyła się konferencja w ramach Gminnych Dni Profilaktyki pod hasłem „Każdy z nas jest ratownikiem, czyli pierwsza pomoc emocjonalna w odpowiedzi na kryzysy psychiczne dzieci i młodzieży”.

REKLAMA


Wydarzenie zostało zorganizowane przez MGOPS w Stąporkowie pod honorowym patronatem burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej. Prelekcję podczas konferencji wygłosiła Małgorzata Łuba, psycholog, psychoterapeuta, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Na spotkanie przybyli przedstawiciele wielu podmiotów z regionu zaangażowanych w pracę na rzecz pomocy dzieciom i rodzinie.

„Gminne Dni Profilaktyki to wydarzenie mające na celu zintegrowanie działań w regionie na rzecz udoskonalenia systemu wsparcia rodziny. Naszym priorytetem w działaniach wspierania rodziny jest zapewnienie odpowiednich warunków rozwoju dzieciom i młodzieży” – mówi burmistrz Dorota Łukomska.

REKLAMA

Na zakończenie uczestnicy obejrzeli spektakl Teatru Lustro, podczas którego młodzi aktorzy w sztuce pt. ”Bądź jak Syzyf…”ukazali widzom problem samotności, lęku o przyszłość i wyścigu z czasem.

Zdjęcia (Urząd Miejski w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *