REKLAMA

O Niepodległej pamiętali w koneckich szkołach [wideo, zdjęcia]

W piątek w większości szkół powiatu koneckiego odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z kamerą odwiedziliśmy  Prywatną Szkołę Podstawową w Końskich.

REKLAMA

W wielu placówkach o godzinie 11:11 śpiewano Hymn Polski Mazurka Dąbrowskiego. Wszędzie zaś odbywały się patriotyczne akademie pokazujące dążenia naszych rodaków do odzyskania niepodległości. W Prywatnej Szkole Podstawowej uczniowie klasy czwartej,  pod kierunkiem wychowawcy pani Małgorzaty Grzybowskiej przygotowali akademię, którą prezentowali przed uczniami, nauczycielami i rodzicami swojej szkoły, ale również przed przedszkolakami i kadrą pedagogiczną z Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina w Końskich.  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.11 od wykonania w całości przez wszystkich obecnych hymnu narodowego, jako udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej : „Rekord dla Niepodległej”. Warto dodać, że do akcji włączyły się niemal wszystkie placówki edukacyjne z terenu powiatu koneckiego.

REKLAMA

Podczas uroczystości prezentowane były też plakaty wykonane przez wszystkich uczniów szkoły na temat: „Niepodległa Nasza Ojczyzna”. Po zakończeniu akademii uczniowie recytowali wiersze w ramach konkursu szkolnego pt. „Najpiękniejszy wiersz patriotyczny”. Publiczność decydowała o wygranych w tym konkursie, a wszyscy występujący uczniowie otrzymali upominki.

Dyrektor szkoły Dorota Sykuła zachęcała wszystkich do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizowanych na terenie naszego miasta w dniu 11 listopada.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *