REKLAMA

O rozwiązywaniu problemów alkoholowych rozmawiano w Stąporkowie

W Stąporkowie odbył się informacyjny mityng AA, skierowany do służb pomocowych pracujących z rodzinami, u których choroba alkoholowa jest głównym problemem.

REKLAMA

Mityng informacyjny w Stąporkowie (3)

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy i na zaproszenie burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stąporkowie. Zebranie poprowadzili przedstawiciele Intergrupy Radomskiej AA, z Regionalnego Zespołu ds. Informacji Publicznej i Współpracy z Innymi spoza AA.

REKLAMA

Jeden z członków zespołu, pracujący na co dzień jako terapeuta uzależnień przybliżył zebranym specyfikę choroby alkoholowej oraz opowiedział o mitach, jakie przez lata wytworzyły się wokół niej. Nakreślił też historię powstania ruchu AA. Kolejna z zaproszonych osób omówiła swoją historię oraz oddziaływanie programu 12 kroków na jej życie i jej trzeźwienie. Jednym z tematów, który pojawił się podczas spotkania były także tradycje ruchu.

Te świadectwa wskazywały kierunki pracy z rodziną doświadczającą choroby alkoholowej. Z perspektywy osoby uzależnionej goście opowiadali o tym, co im pomogło zdrowieć. Zwrócono również szczególną uwagę na stereotypy i etykietowanie, które często utrudniają zobaczenie w alkoholiku – człowieka ze swoim bagażem doświadczeń.

„To było bardzo cenne dla mnie spotkanie i doświadczenie „– mówi Jolanta Mirończuk, kurator społeczny. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in. pracownicy socjalni, asystenci rodzinni, przedstawiciele służby zdrowia, pedagodzy i psycholodzy szkolni, dzielnicowy.

To kolejny z elementów podnoszenia świadomości i wiedzy u osób zajmujących się pomocą rodzinie, które są częścią programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *