REKLAMA

Obchody 3 Maja w Końskich. Symboliczne i z transmisją na żywo

Bez tradycyjnego koncertu, parady orkiestry i występów artystycznych. Za to z symbolicznym odegraniem hymnu, przemówieniem burmistrza i patriotyczną mszą świętą odbędą się w Końskich uroczystości z okazji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przeprowadzimy z nich transmisję na żywo. 

REKLAMA

„Mimo sytuacji epidemicznej nie odwołujemy święta związanego z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja, choć w tych warunkach przebieg uroczystości będzie wyjątkowo ascetyczny. O godzinie 11:45 wciągniemy uroczyście flagę państwową na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego. O godzinie 12:15 będziemy uczestniczyć we mszy świętej w intencji ojczyzny. Z racji oczywistych udział osób zewnętrznych, choć byłby bardzo pożądany musi być ograniczony i związany z zasadami przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii. Dlatego w kościele będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 35 osób. Należy pamiętać o odległościach i maseczkach ochronnych. Jednak gdzie jak nie w Końskich, w miejscu z którego pochodził i wyjechał na obrady Sejmu Wielkiego marszałek Stanisław Małachowski – współtwórca konstytucji powinniśmy o tej uroczystości przypominać. Proszę o łączność ze wszystkimi, którzy w sposób szczególny będą tę datę obchodzili” – apeluje i zaprasza do uczestniczenia w obchodach burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Program symbolicznych obchodów 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Końskich: 

REKLAMA

O godzinie 11:45, tradycyjnie na placu przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. W związku z zakazem zgromadzeń w imieniu organizatorów prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami uroczystości oraz przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Następnie o godzinie 12:15 w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. W kościele może uczestniczyć w modlitwie maksymalnie 35 osób, zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa i zalecane odstępy.

Przebieg obchodów transmitowany będzie na www.tkn24.pl. Odnośnik do transmisji znajdziecie Państwo na stronie głównej portalu w niedzielę 3 maja około godziny 11:00.

Na obchody zaprasza burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *