REKLAMA

Obchody 3 Majowe na żywo pokażemy w tkn24.pl [wideo]

Część obchodów 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Końskich będziemy transmitować dla Was na żywo w tkn24.pl. Pokażemy oficjalne spotkanie włodarzy przed Świątynią Grecką w Parku Miejskim oraz patriotyczną mszę świętą, która zostanie wzbogacona częścią artystyczną. 

REKLAMA

W poniedziałek 3 maja na żywo od godziny 11.45  pokażemy Wam oficjalne obchody – uroczyste wciągnięcie flagi Państwowej na placu przy Świątyni Greckiej, w której obecnie mieści się Restauracja Leliwa. Tam też przemówienie okolicznościowe wygłosi burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Następnie od 12:15 transmitować będziemy mszę świętą z Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich wraz z częścią artystyczną przygotowaną przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich pt. „Abym ujrzał ojczyznę niepodległą i szczęśliwą”.

REKLAMA

Przypomnijmy, że wokół kolegiaty w niedzielę 2 maja oraz poniedziałek 3 maja będzie można też oglądać wystawę przygotowaną przez powiat konecki i poświęconą w dużej mierze Stanisławowi Małachowskiemu, jej tytuł to: „Konecki Ojciec Majowej Konstytucji- Marszałek Stanisław Małachowski”. Z kolei już w piątek 30 kwietnia władze powiatu koneckiego odsłonią tablicę poświęconą rodowi Małachowskich w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich.

Zainteresowanych czekają także sportowe aktywności. Gmina Końskie zaprasza na indywidualny rajd  „Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich”. Biuro imprezy czynne będzie w poniedziałek 3 maja w godzinach 9.00 – 16.00  na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Partyzantów 7.

Natomiast w sobotę 1 maja powiat organizuje rajd rowerowy  „Szlakiem Małachowskich” do Białaczowa. Zbiórka cyklistów będzie miała miejsce między 8:30, a 9:00 przy fontannie w Parku Miejskim w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *