REKLAMA

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Końskich

Podobnie jak w całym kraju, tak i w Końskich we wtorek uczczona zostanie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Władze miejskie wspólnie z lokalnymi grupami zaplanowały trzy wydarzenia. 

REKLAMA

„O godzinie 16.45 w okolicy Kolegiaty Świętego Mikołaja zbiorą się wszystkie nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, a punktualnie o 17.00 oddadzą one hołd poległym swoimi sygnałami. To symboliczne solidaryzowanie się naszej gminy z Powstaniem Warszawskim.” – tłumaczy Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

REKLAMA

Również o 17.00 w Parku Miejskim w Końskich przy Pomniku ZHP Jednostka Strzelecka 2036 Paradyż – Pluton Końskie organizuje mały patriotyczne wspomnienie. –„Najpierw wspólnie z władzami gminy w tym symbolicznym miejscu pamięci zapalimy znicze i odśpiewamy hymn państwowy, a chwilę później przeniesiemy się pod budynek Informacji Turystycznej w parku by przy akompaniamencie rozpocząć mini koncert pieśni patriotycznych.” – tłumaczy nam st. sierż. ZS Dominika Stefańczyk.

Pod Informacją Turystyczną uformuje się Powstańcze Zgrupowanie i przy akompaniamencie Jana Bukłada wykona ono najbardziej znanie piosenki powstańcze. W tym miejscu będzie też można wysłać list do wciąż żyjących powstańców – „Funkcjonująca Poczta Polowa, umożliwi wysłanie listów oraz kartek do żyjących Powstańców w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON.”  – odpowiada starsza sierżant Stefańczyk.

Ostatnim aktem powstańczych uroczystości na terenie gminy Końskie mają być zawody w strzelectwie „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Przybyć na nie może każdy, a rozpoczną się one na strzelnicy Kaliber 44 w Baryczy koło Końskich o godzinie 19.00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *