REKLAMA

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Końskich [wideo, zdjęcia]

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz koneckiego Starostwa Powiatowego  spotkali się we wtorek 10 kwietnia na cmentarzu w Końskich pod tablicą upamiętniającą wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Punktualnie o 8.41 złożono tam wieńce i odmówiono modlitwy. 

REKLAMA

Dokładnie o godzinie 8.41, 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku rozbił się rządowy Tupolew, na którego pokładzie była para prezydencka – Lech i Maria Kaczyńscy, prezydent Ryszard Kaczorowski oraz wielu znanych polityków, a także parlamentarzystów. We wtorek rano w Końskich cześć tym zmarłym oddawali: delegacja Prawa i Sprawiedliwości z radnym miejskim Wiesławem Malickim na czele, wicestarosta powiatu koneckiego Andrzej Marek Lenart wraz z pracownikami Starostwa: Marcinem Wiadernym oraz Krzysztofem Stacherą, nauczyciel Marian Wikiera, a także kilka innych osób. Wicestarosta Lenart we wstępie powiedział o znaczeniu tamtej katastrofy. –„Szanowni Państwo obchodzimy dzisiaj ósmą dokładnie rocznicę największej katastrofy narodowej w historii Rzeczypospolitej. Katastrofy pod Smoleńskiem. 10 kwietnia 2010 roku samolot prezydencki z prezydentem i jego małżonką i 94 innymi osobami na pokładzie rozbił się pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości katyńskie. Można powiedzieć, że zginął kwiat narodu polskiego.” – wspominał Lenart.

Następnie przybyli zmówili modlitwę, złożyli kwiaty oraz znicze przy tablicy, którą ufundowała społeczność Końskich. Powstała ona tuż obok miejsca pamięci ofiar Mordu w Katyniu.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Oj cieniutka ta delacja PIS-iorów, czyli wniosek z tego że katastrofa Smoleńska już się ludziom znudziła i pokazują się jeszcze tylko Ci którzy mają z tego szmal…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *