REKLAMA

Oczyszczalnia w Rudzie Białaczowskiej niemal gotowa [wideo, zdjęcia]

Prace warte 9,5 mln złotych przy rozbudowie oczyszczalni ścieków w Rudzie Białaczowskiej zbliżają się ku końcowi. Zajrzeliśmy do tej inwestycji z naszą kamerą. 

REKLAMA

-„Ta inwestycja jest już kontynuowana, można powiedzieć, że jesteśmy już na półmetku, a może i dalej. Widzimy już z tyłu za mną, że już powstał reaktor. Za chwilę będą montowane urządzenia niezbędne do oczyszczania ścieków. Cieszę się, że ta inwestycja idzie zgodnie z planem, terminowo. Niebawem będzie oddawana do użytku, to znaczy na początku przyszłego roku” – tłumaczy Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

REKLAMA

Ze wspomnianych 9,5 mln złotych około 5 mln stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu, natomiast reszta to wkład własny gminy. Przebudowa oczyszczalni była niezbędna by w kolejnych miejscowościach gminy Gowarczów mogła pojawiać się kanalizacja –„Praktycznie mamy opracowaną dokumentację projektową na rozbudowę w całej gminie. Dotychczasowa oczyszczalnia pracuje już na 100%, przez to musieliśmy ją rozbudować by inne miejscowości podłączać do kanalizacji”  – dodaje Pacocha.

Umowa przewiduje zakończenie prac w kwietniu 2024 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz