REKLAMA

Od 1 września dzieci wracają do szkół. Jest decyzja MEN!

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił dziś, że od 1 września dzieci wracają do szkół w tradycyjnej formule. Możliwe będą przejścia do nauczania zdalnego lub trybu mieszanego (część klas zdalnie, część stacjonarnie) w powiatach, w których będzie największa liczba zachorowań na koronawirusa. 

REKLAMA

„Od dłuższego czasu pracujemy nad tym jak zorganizować rok szkolny 2020/21. Chcemy, by dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół. Chcemy by od 1 września zajęcia odbywały się tradycyjnie” – mówił na konferencji prasowej minister Piontkowski.

REKLAMA

Podjęto decyzję by po miesiącach przerwy powrócić do tradycyjnego modelu nauczania –„Chcemy żeby takim podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach”  – mówił minister.

Wiadomo że uczniowie i nauczyciele nie będą musieli nosić maseczek – jednakże nie będzie to także zakazane – decyzja należy do rodziców oraz nauczycieli. Sale lekcyjne mają być częściej dezynfekowane, a do szkół mają nie przychodzić uczniowie, nauczyciele, czy pracownicy mający choćby początkowe objawy choroby, czy problemy z drogami oddechowymi. Natomiast wszystkie osoby z zewnątrz będą musiały do szkół wchodzić zakrywając usta oraz nos.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zakłada trzy modele prowadzenia zajęć: tradycyjny dla większości szkół w Polsce, model mieszany (część klas tradycyjnie, część zdalnie) dla powiatów z dużą ilością zachorowań oraz wyłącznie zdalne nauczanie (w wyjątkowych sytuacjach). Każdorazowo decyzję podejmować będą dyrektorowie szkoły w oparciu o zgody z Wojewódzkich i Powiatowych Inspektoratów Sanitarnych.

REKLAMA

One thought on “Od 1 września dzieci wracają do szkół. Jest decyzja MEN!

  1. To SŁABO. W XXI wieku powinni zlikwidować szkoły i wszystko powinno być online bez nauczycieli. Ten sam program na cała Polskę. Szkoda życia na chodzenie tam przez tyle lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *