REKLAMA

Od dziś ‚Biedronki’ będą otwarte całodobowo, także w Końskich!

Na terenie całego kraju w związku z bezpieczeństwem robienia zakupów podczas epidemii w sklepach sieci „Biedronka” wydłużono godziny otwarcia początkowo do północy. Natomiast od dziś do 10 kwietnia będą funkcjonować całodobowo. Początkowo nie wiadomo było, czy dojdzie do tego w gminie Końskie. Teraz jednak wiemy, że również koneckie markety pozostaną otwarte dla klientów przez całą dobę.

REKLAMA

Celem przedłużenia godzin otwarcia marketów jest zapewnienie bezpieczeństwa klientom podczas robienia zakupów. Dzięki temu konsumenci przychodząc w różnych godzinach mają mniejszą szansę na spotkanie innych ludzi, co jest zalecane w trudnym czasie epidemii koronawirusa.

REKLAMA

Pojawiły się także głosy, które twierdziły, że jest to niezgodne z uchwałą Rady Miejskiej zezwalającej na otwarcie marketów i dyskontów na terenie gminy Końskie jedynie do godziny 22. O tę sprawę zapytaliśmy burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego –„W całej Polsce Biedronki przechodzą na sprzedaż całodobową. Wystąpiliśmy z zapytaniem w tej sprawie, jednak ta specyficzna sytuacja uchyliła władztwo lokalne w tym temacie” – mówił nam burmistrz Końskich.

Przez całą dobę będziemy mogli więc zrobić zakupy w każdej z trzech „Biedronek” w Końskich – przy ulicy Warszawskiej, Kieleckiej lub Partyzantów, a także w Stąporkowie przy ulicy Józefa Piłsudskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *