REKLAMA

Biblioteka w Końskich wznowiła obsługę czytelników

Od wtorku (5 maja) Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Końskich wznawia obsługę czytelników w wypożyczalni dla dorosłych i w filii dla dzieci. W trosce o bezpieczeństwo pracownicy dostosowali sposób obsługi do obowiązujących procedur: m.in. działanie tylko w zakresie wypożyczania i zwrotów oraz kwarantanna dla zwróconych książek. 

REKLAMA

Biblioteka będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00. W ciągu dnia wprowadzone zostaną przerwy w pracy, co 2 godziny po 10 minut w celu zdezynfekowania pomieszczenia. Biblioteka będzie działać wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek. Nie ma na ten moment możliwości organizowania spotkań, imprez i warsztatów oraz korzystania na miejscu z czytelni, czytelni komputerowej oraz Centrum Informacji Turystycznej.

REKLAMA

Dostęp do półek jest ograniczony. Czytelnicy będą obsługiwani w wyznaczonym miejscu w holu. W bibliotece będzie mogło przebywać jednorazowo 2 czytelników (jeden korzystający z wypożyczalni dla dorosłych i jeden korzystający z filii dla dzieci). Pozostałe osoby powinny czekać na zewnątrz w odległości 2 m od siebie.

Osoby odwiedzające czytelnię mają obowiązkowo nosić maseczkę lub inne okrycie twarzy. Bibliotekarze będą pracować zabezpieczeni w przyłbice, maseczki oraz rękawice jednorazowe. Stanowisko obsługi czytelnika zabezpieczone będzie płytą pleksi. Książki zwracane przez czytelników będą podlegać dwutygodniowej kwarantannie w specjalnie wyznaczonym i zabezpieczonym miejscu.

Pracownicy proszą, aby rezerwować książki zdalnie lub telefonicznie albo przychodzić z przygotowanym spisem wybranych pozycji, po to, by obsługa przebiegała sprawnie, a czas przebywania czytelników w bibliotece był jak najkrótszy.

„Prosimy czytelników o przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa: unikanie dotykania twarzy (oczu, nosa, ust), zachowanie bezpiecznej odległości (min. 2 m od innych osób); zasłanianie ust i nosa maseczką klub chusteczką jednorazową, jeśli się kicha lub kaszle. W przypadku zauważenia u siebie objawów choroby należy nie wychodzić z domu, unikać kontaktu z innymi osobami, zwrócić się o pomoc medyczną” – mówi dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk.

Filie biblioteczne na terenie gminy Końskie nadal są nieczynne do odwołania. Czytelnicy mogą korzystać z usług biblioteki miejskiej w Końskich.

Zdjęcia (archiwum biblioteki):

REKLAMA

One thought on “Biblioteka w Końskich wznowiła obsługę czytelników

  1. Pingback: Biblioteka w Stąporkowie czynna od 11 maja | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *