REKLAMA

Od jutra orlik w Końskich będzie dostępny także dla amatorów

W ciągu ostatnich dni wielu czytelników zwracało się do nas z zapytaniem o otwarcie boiska na świeżym powietrzu przy ulicy Południowej w Końskich. Mimo zmienionych przepisów epidemicznych obiekt nadal był zamknięty. Teraz już wiemy, że orlik już jutro będzie otwarty także dla amatorów.

REKLAMA

Na ogrodzeniu boiska przy ulicy Południowej do tej pory widniała informacja, że obiekt jest otwarty jedynie dla zorganizowanych grup uprawiających sport. Amatorzy nie mogli korzystać z orlika w celu rekreacji. W większości miast takie obiekty się już otworzyły, a naszą redakcję wiele osób pytało dlaczego boisko jest nieczynne.

REKLAMA

„Jedynym obostrzeniem dotyczącym obiektów sportowych usytuowanych na świeżym powietrzu jest limit 25 osób. Nie ważne czy są to zawodowcy czy amatorzy, dzieci czy dorośli” – pisze do nas pan Wojciech.

„Kontaktowałem się z Wicewojewodą Świętokrzyskim Rafałem Nowakiem, który zdziwiony stwierdził, że przecież wszystkie obiekty się otwierają. Jedyny ogranicznik to te 25 osób” – informuje nas pan Daniel.

Pan Daniel przekazał nam także odpowiedź z interpretacją nowych przepisów, jaką otrzymał od Ministerstwa Sportu.

„Limit ten dotyczy jednoczesnego przebywania w miejscu prowadzenia działalności nie więcej niż 25 osób korzystających z obiektu sportowego, niezależnie od tego czy są to amatorzy czy zawodowcy. Nie muszą to być jedynie osoby wskazane w pkt 1-7 na wstępie, a dowolne osoby uprawiające sport. Jednocześnie wskazuję, że niniejsza odpowiedź ma wyłącznie informacyjny charakter” – czytamy w informacji wystosowanej przez dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich Dariusza Burzę z Ministerstwa Sportu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zarządcą boiska, Zarządem Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich.

„Wysłaliśmy zapytanie do Ministerstwa Sportu w tej sprawie. Otrzymaliśmy odpowiedź, która ma charakter informacyjny i wskazuje, że limit 25 osób dotyczy zarówno amatorów, jak i zawodowców. Od jutra obiekt będzie otwarty, także do celów rekreacyjnych” – mówi nam dyrektor ZOSiR Końskie Zbigniew Stańczyk.

Podsumowując, od czwartku zarówno zawodowcy, jak i amatorzy będą mogli korzystać z orlika przy ulicy Południowej w Końskich. Podobnie jak z innych obiektów sportowych na „świeżym powietrzu”. Jedyny warunek to limit 25 osób jednocześnie przebywających na terenie obiektu. Przypominamy, że obiekty, w których ćwiczy się wewnątrz (hale, baseny itd.) wciąż pozostają zamknięte.

REKLAMA

One thought on “Od jutra orlik w Końskich będzie dostępny także dla amatorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *