REKLAMA

Od poniedziałku rusza plener ‚wSTĄP-art’. Zapisy trwają! [zdjęcia]

W poniedziałek 29 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie rusza IV Plener Artystyczny „wSTĄP-art”. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną artyści będą tworzyć w swoich domach wykonując prace związane z jubileuszem 65-lecia stąporkowskiego ośrodka kultury.

REKLAMA

Tegoroczny plener odbędzie pod hasłem „MGOKiS w Stąporkowie oknem na kulturę” –„Bardzo ważnym aspektem jest dla nas współpraca ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Dzięki merytorycznej współpracy z dr Aleksandrą Potocką-Kuc w naszym plenerze wezmą udział nauczyciele plastyki z województwa świętokrzyskiego, którzy zarejestrują się na platformie edukacyjnej ŚCDN. Dzięki temu w ramach naszego pleneru będzie realizowany kurs doskonalący w formie on-line dla około 15 osób. Prace w formie tryptyku (otwieranego okna) będą nawiązywać do 65 rocznicy powstania instytucji kultury na terenie Stąporkowa” – informuje nas dyrektor MGOKiS Katarzyna Sorn.

REKLAMA

Artyści swoje prace będą wykonywać indywidualnie, korzystając z platformy e-lerningowej na stronie ŚCDN. Szkolenie oraz korekta prac będzie możliwa poprzez współpracę z metodykiem ŚCDN-u. W trakcie powstawania obrazów będzie można śledzić prace artystów na przesyłanych fotografiach.

Realizacja pleneru możliwa jest również dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Stąporkowie, Nadleśnictwem Stąporków (które przygotowało drzewo dla rzeźbiarzy) oraz firmą Astra S.A., która od wielu lat współpracuje z ośrodkiem kultury.

„Osoby zainteresowane udziałem w naszym niestacjonarnym plenerze: malarzy, ceramików, rzeźbiarzy, fotografów, prosimy o kontakt z naszym ośrodkiem. Najbardziej zależy nam na pracach nawiązujących do naszej działalności kulturalnej oraz tegorocznego jubileuszu 65-lecia instytucji kultury na terenie gminy Stąporków, począwszy od 1955 roku i Klubu Fabrycznego Odlewni Żeliwa „Niekłań”, który funkcjonował przy stadionie miejskim” – dodaje Katarzyna Sorn.

Ośrodek kultury w Stąporkowie chętnym artystom udostępni potrzebne do pracy materiały plastyczne, drzewo dla rzeźbiarzy czy glinę dla ceramików. Plener będzie trwał od 29 czerwca do 4 lipca.

Więcej informacji odnośnie zapisów do udziału w plenerze uzyskacie w MGOKiS Stąporków pod numerem telefonu: 41 374 10 86.

Zdjęcia (archiwum MGOKiS):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *