REKLAMA

Od poniedziałku zmiany komunikacyjne w Końskich. To początek przebudowy centrum

Od poniedziałku rusza przebudowa skrzyżowania przy „Ekonomiku” na rondo. Prace te zainicjują duży projekt przebudowy centrum Końskich, który nabierze rozpędu w 2021 roku. Z przebudową skrzyżowania ulic Piłsudskiego z 3 Maja oraz Kazanowską wiążą się utrudnienia drogowe i objazdy. 

REKLAMA

Od poniedziałku przejazd przez powyższe skrzyżowanie zostanie zamknięty. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Solidarności, Krakowską, 16-go Stycznia i Zamkową. Na mieście pojawiły się już oznakowania pokazujące jako ominąć ten fragment ulicy Piłsudskiego, który od poniedziałku będzie zamknięty. Możecie to zobaczyć także na specjalnie przygotowanej mapie (kliknij by powiększyć):

Przypomnijmy, że budowa ronda będzie kosztować około 2 miliony 700 tysięcy złotych, a gmina na ten cel pozyskała 60% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dodajmy, że w najbliższych miesiącach dużych utrudnień możemy spodziewać się w centrum Końskich obok Kolegiaty św. Mikołaja. Przebudowę przejdą bowiem w tym rejonie ulice: Piłsudskiego, Księdza Granata i Plac Kościuszki.

REKLAMA

A poniżej możecie zobaczyć plan nowego ronda:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *