REKLAMA

Od września ruszy powiatowa komunikacja publiczna [zdjęcia]

Gminy Fałków, Radoszyce, Ruda Maleniecka i Gowarczów doczekają się transportu publicznego do Końskich. Wiemy już, mieszkańcy jakich miejscowości będą mogli liczyć na bezpośrednie połączenie z miastem powiatowym, jednak na każdą z tras zaplanowane są jedynie cztery kursy dziennie. Przypomnijmy też, że do powiatowej propozycji tras komunikacji ostatnio zastrzeżenia mieli radni z gmin Fałków, Ruda Maleniecka i Słupia Konecka – o tym TUTAJ

REKLAMA

Pierwsza z linii transportu powiatowego połączy gminy Fałków i Ruda Maleniecka z Końskimi. Trasa rozpoczyna się w Sulborowicach, następnie biegnie przez Papiernię, Starzechowice, Dąbrowę, Pląskowice, Fałków, Wolę Szkucką, Szkucin, Lipę, Młotkowice, Rudę Maleniecką, Koliszowy, Dębę i Nowy Kazanów. Do tej linii ostatnio zastrzeżenia miał Paweł Pękala – powiatowy radny. Wnioskował on by autobus dojeżdżał także do Czermna.

REKLAMA

Trasa z gminy Radoszyce do Końskich startuje w miejscowości Filipy i prowadzi przez sołectwa Kłucko, Wyrębów, Nalewajków, Górniki, Mościska Małe, Mościska Duże, Radoszyce, Plenna, Podlesie, następny przystanek znajduje się przy skrzyżowaniu DK 74 z DW 728, po czym trasa biegnie dalej przez Sielpię, Gatniki, Wincentów i Nowe Brody.

Ostatnia linia komunikacji to najkrótszy odcinek, łączący gminy Gowarczów i Końskie. Trakt rozpoczyna się w Giełzowie i przez Borowiec, Gowarczów, Morzywół, Barycz i Kornicę biegnie do Końskich.

Kursy powiatowej komunikacji publicznej ruszą już od września, jednak obecnie nie wiemy, w jakich godzinach będą realizowane przejazdy. Wiadomo już, że każda z linii będzie kursować jedynie cztery razy dziennie – dwa razy z Końskich i dwa do Końskich.

W czwartek umowę o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podpisał starosta konecki Grzegorz Piec. Projekt o wartości około 76 tysięcy złotych dotacja pokryje w około 90 procentach.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Od września ruszy powiatowa komunikacja publiczna [zdjęcia]

  1. Uruchomienie linii kolejowej zapowiadane od grudnia odbierze klientów firmom busowym. Skąd ta zbieżność w czasie?

    • Widocznie bardziej interesuje ich jazda do Kielc niż do Końskich, czemu trudno byłoby się zresztą dziwić.

  2. Haha gielzow Borowiec gowarczow. Z tego co się orietuje nie ma takiej trasy jak Gielzow Borowiec 😉 gielzow skrzyszow gowarczow tak. Nie wiem kto podaję takie informacje chyba że jest w planie wiadukt nad miejscowością Skrzyszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *