REKLAMA

Od września w Dziebałtowie ruszy prawdziwe przedszkole [wideo, zdjęcia]

Trwają prace przy przebudowie dawnej sali gimnastycznej na potrzeby Przedszkola w Dziebałtowie. Dotychczas przy tamtejszej szkole podstawowej funkcjonował okrojony w swojej działalności punkt przedszkolny. Od września w nowych wnętrzach ma zostać uruchomione dwuoddziałowe przedszkole. 

REKLAMA

„Na lokalizację tego przedszkola wybraliśmy salę gimnastyczną, która nie spełnia już tej swojej funkcji po wybudowaniu hali sportowej. W związku z tym powstała możliwość żeby zabudować tę przestrzeń w sposób odpowiadający wymogom przedszkola, czyli będzie tam obniżony sufit, zabudowane w centrum miejsca na toalety, zaplecze do wydawania posiłków, a więc stały ten element związany z działaniem przedszkola całodziennego. Powstaną dwie sale, które pozwolą na przyjęć dwóch oddziałów przedszkolaków”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy w Końskich.

Obecnie na miejscu trwają prace prowadzone przez firmę SGBUD z Kielc. Wykonano już rozbiórkę elementów starej sali gimnastycznej, a obecnie specjaliści zajmują się podłogami. Na całym obiekcie ma być położone centralne ogrzewanie podłogowe. Budynek ma mieć osobne wejścia, tak by nie trzeba było przechodzić za każdym razem przez szkołę podstawową.

REKLAMA

Zmiany lokalowe będą zaczątkiem do zorganizowania normalnego przedszkola w Dziebałtowie. Dotychczas działał tam punkt przedszkolny, który ma z góry narzucone ograniczenia –„To taka forma organizacji życia dla dzieci w wieku przedszkolnym, która jest mocno ograniczona i w czasie i w rodzaju zajęć. Ze względu na zgłaszane tam wielokrotnie potrzeby rozbudowania, bo jest zapotrzebowanie i są dzieci. Spróbujemy zmienić najpierw bazę, czyli miejsce gdzie to przedszkole ma być zorganizowane, a potem przekształcić to w normalne przedszkole. Tam powstanie Zespół Placówek Oświatowych, czyli coś co będzie łączyło Szkołę Podstawową z przedszkolem samorządowym” – tłumaczy burmistrz Obratański.

W Przedszkolu opieka nad dziećmi będzie zapewniona przez osiem godzin lub więcej, będą tam też wszystkie funkcje opiekuńcze – w tym wydawanie posiłków dla dzieci. Dodatkowym bodźcem dla tej inwestycji było zainteresowanie ze strony rodziców – w tym rejonie gminy dzieci przybywa, a co za tym idzie plany są takie by w przedszkolu funkcjonowały dwa oddziały.

Koszt przebudowy sali gimnastycznej na przedszkole to blisko 300 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że już we wrześniu zaprezentujemy Państwu relację z otwarcia tego miejsca.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *