REKLAMA

Odblaski ratują życie. Wiedzą o tym koneckie przedszkolaki [wideo, zdjęcia]

Ciekawą akcję nakłaniającą do noszenia odblasków zainicjowała Komenda Powiatowa Policji w Końskich. We wtorek policjanci wraz ze swoimi małymi pomocnikami z Przedszkola nr 6 nakłaniali konecczan do odpowiedzialnego zachowania na drodze i oznakowywania się elementami odblaskowymi. 

REKLAMA

Przy Komendzie Powiatowej Policji stanęło specjalne miasteczko ruchu drogowego, na którym najmłodsi poznawali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się. Następnie przedszkolaki ubrane w policyjne stroje, wraz ze swoimi starszymi kolegami na co dzień pracującymi w komendzie wyruszyły na Targowicę Miejską. Tam przekazywały mieszkańcom Końskich odblaski i prosiły o ich noszenie –„Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z drużyną 'Małych Policjantów’ z Przedszkola nr 6 w Końskich rozdawali przechodniom elementy odblaskowe w rejonie targowicy miejskiej. Celem wydarzenia jest popularyzowanie noszenia elementów odblaskowych od najmłodszych lat […] Bądźmy widoczni  dla wszystkich użytkowników dróg. Od nas samych może zależeć nasze życie bądź zdrowie” – mówi nam starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że pieszy wyposażony w elementy odblaskowe po zmroku na nieoświetlonym terenie widziany jest z odległości nawet 150 metrów, podczas gdy ich nie posiada zaledwie z odległości 30 metrów. Zbliża się dzień „Wszystkich Świętych”, warto więc zadbać o bezpieczeństwo własne oraz swoich najbliższych poprzez noszenie powszechnie dostępnych odblasków.

Konecka policja dziękuje Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Końskich za przekazanie elementów odblaskowych oraz Przedszkolu nr 6 w Końskich za uczestnictwo w wydarzeniu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *