REKLAMA

Oddaj elektrośmieci i pomóż uczniom SP 2 wygrać nagrody! [wideo]

Trwa akcja „Zbieraj z klasą”, w którą bardzo mocno zaangażowana jest społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 z Końskich. Od wtorku 19 października do czwartku 21 października włącznie uczniowie prowadzą zbiórkę elektrośmieci w różnych gabarytach. Przygotowano specjalny kontener by każdy zainteresowany mógł dostarczyć odpady. Im więcej kilogramów uda się zebrać młodzieży, tym większa jest szansa na wygranie przez nią atrakcyjnych nagród. 

REKLAMA

„Na przestrzeni kilku ostatnich lat, czyli od 2018 roku gdzie po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tym projekcie nasza szkoła zdobyła czwarte miejsce w Polsce. W latach 2019-2021, bo akcja była dwuletnia ze względu na pandemię, również uzyskaliśmy czwarte miejsce. Co za tym idzie szkoła uzyskała szereg nagród. W 2018 roku był to wyjazd do Farmy Iluzji w Trojanowie, a w ostatniej edycji otrzymaliśmy bony. Muszę powiedzieć, że ze względu na to, że w ostatniej edycji zebraliśmy blisko 13 ton to dostaliśmy bony, które zamieniliśmy na nagrody: hulajnogi, deskorolki, kaski, gry, klocki lego. Myślę, że to co otrzymały nasze dzieci na pewno przydało im się w życiu osobistym, czy towarzyskim” – opowiada nam Jacek Szmit, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich.

Szkoła prosi o wsparcie, ale i dziękuje tym, którzy pomagają -„Chcę podkreślić, że akcja nie odbyłaby się bez pomocy rodziców. Oni tutaj stanowią trzon jeżeli chodzi o pomoc w tym naszym przedsięwzięciu. Chce też pomoc PGK w Końśkich i prezesowi Waldemarowi Pietrasikowi za pomoc w zorganizowaniu choćby takiego kontenera, w który możemy zbierać te elektrośmieci” – dodaje dyrektor Szmit.

REKLAMA

Zbiórka trwać będzie jeszcze w środę 20 października oraz czwartek 21 października w godzinach od 7:00 do 15:00 na parkingu przy budynku Szkoły Podstawej nr 2 przy ulicy Polnej w Końskich. Zbierając baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny szkoła otrzymuje punkty i rywalizuje z innymi placówkami oświatowymi w Polsce. Zakończenie akcji nastąpi w marcu. Podsumowanie szkolnych działań odbędzie się 22 kwietnia podczas Dnia Ziemi.

Koordynatorami projektu w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich są nauczycielki Elżbieta Jakubowska i Maria Tkaczyk oraz Samorząd Uczniowski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *