REKLAMA

Oddał broń z czasów II Wojny Światowej [zdjęcie]

87- letni mieszkaniec powiatu koneckiego po ponad 70 latach zwrócił broń maszynową oraz rakietnicę, którą dostał w czasie II Wojny Światowej.

REKLAMA

84-44371

W ubiegłym tygodniu do Dyrektora Muzeum PTTK zgłosił się 87-letni mieszkaniec Końskich, który chciał oddać do muzeum pamiątki związane z II Wojną Światową. Okazało się, że mężczyzna przez ponad 70 lat przechowywał dwie sztuki broni – pistolet maszynowy STEN oraz rakietnicę. Bogatą historię obydwu broni były żołnierz AK zapisał na podarowanych muzealnikowi kartach.

REKLAMA

„Jak się okazało broń maszynową STEN otrzymał wraz z zaprzysiężeniem na gońca AK w 1943 roku. Według darczyńcy egzemplarz broni, którą posiadał wyprodukowany był w Suchedniowie, a ostatnią akcją w jakiej uczestniczył była bitwa w 1944 roku w okolicach Włoszczowy. Natomiast rakietnica ostatni raz brała udział w odbiciu więźniów z kieleckiego aresztu w 1946 roku.” – powiedział nam Tomasz Kruszyna, rzecznik prasowy koneckiej policji.

Obdarowany muzealnik zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Końskich wraz z bronią. W tej sprawie trwają czynności wyjaśniające, a na temat samej broni wypowie się biegły rusznikarz.

Źródło: KPP Końskie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *