REKLAMA

Oddali hołd poległym na Ziemi Niekłańskiej [zdjęcia]

Obchody Niekłańskiego Października stały się już tradycją. To szósty raz gdy władze, mieszkańcy, kombatanci i zaproszeni goście spotykają się na mszy świętej, a następnie pod pomnikami by oddać cześć poległym.

REKLAMA

Zawsze w trzecią niedzielę października organizowana jest uroczystość wspominająca poległych żołnierzy z ugrupowań „Robota”, „Szarego” i „Dobosza”, a także wszystkich mieszkańców, którzy zostali zamordowani podczas II Wojny Światowej.

REKLAMA
11219433_872873882830710_4283823935159351127_n

Uczestnicy tegorocznych obchodów „Niekłańskiego Października”

Po mszy świętej, która miała miejsce w niedzielne przedpołudnie w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca przybyli udali się na groby w Niekłaniu, Furmanowie i Wielkiej Wsi. To tam znajdują się mogiły walczących o naszą wolność.

Następnie obchody przeniosły się do niekłańskiej szkoły, gdzie uczniowie zaprezentowali przygotowaną akademię. W uroczystościach brał udział Bolesław Niedzielski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Oprócz wystąpienia podopiecznych placówki na uczestników czekała też publikacja Franciszka Teleckiego, którą autor tworzył przez 8. lat i jest ona swoistą kroniką życia byłego żołnierza Armii Krajowej. Niedzielski dziękował też za przygotowanie obchodów burmistrz Dorocie Łukomskiej, dyrektor ZSP w Niekładniu Teresie Pokusie oraz radnym gminy Stąporków: Jackowi Kołodziejowi i Maciejowi Pokusie. W uroczystościach brali też udział: były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz obecny minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Za zdjęcia i informację dziękujemy MGOKiS Stąporków. 

Zdjęcia : 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *