REKLAMA

Oddali hołd Powstańcom Styczniowym [zdjęcia]

W piątek przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich wspólnie z młodzieżą z koneckich szkół ponadpodstawowych uczcili 160 rocznicę Powstania Styczniowego.

REKLAMA

Starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członek Zarządu Jarosław Staciwa, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera, dyrektor koneckiego Powiatowego Urzędu Pracy Jacek Werens oraz przedstawiciele poszczególnych szkół ponadpodstawowych z powiatu koneckiego oddali hołd bohaterom Powstania Styczniowego. Pod krzyżem upamiętniającym Franciszka Makulskiego i Lucjana Łączkowskiego złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

REKLAMA

W tym dniu starosta Grzegorz Piec, dyrektor PUP Jacek Werens i młodzież szkolna uczestniczyli również w otwarciu wystawy poświęconej 160 rocznicy Powstania Styczniowego, przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie. Na ekspozycji zgromadzono reprodukcje malarstwa, grafik i pozycji literackich nawiązujących treścią do czasów walk o niepodległość ojczyzny w 1863 roku. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *